Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
27.02.2015

В НГУ нагородили лауреатів конкурсу на кращу публікацію у журналі «Бористен» 2014 року

Дипломи лауреатам у Центрі культури української мови ім. О.Гончара вручив шеф-редактор журналу «Бористен» Фідель Сухоніс.

Журнал «Бористен» багато років є творчою платформою для журналістів, письменників, поетів, науковців і критиків. Серед авторів також є й українці, які мешкають за кордоном, але своєю творчістю і благодійними справами завжди разом зі своїм народом. Тому на сторінках щомісячника «Бористен» протягом багатьох років триває насичений і цікавий культурний діалог. Щорічно серед робіт його авторів відзначають ті, що знайшли яскравий відгук у читачів. Традиційно переможців нагороджують у Центрі культури української мови ім. О. Гончара НГУ.

Лауреатами конкурсу імені Олеся Гончара журналу «Бористен» у 2014 році стали Іван та Маруся Гнип (Каліфорнія, США) – за багаторічний патронат у проведенні молодіжного патріотичного конкурсу свого імені на шпальтах щомісячника «Бористен»; Микола Миколаєнко (м. Дніпропетровськ) – за численні прозові і поетичні публікації та з нагоди дев’яносторіччя; Віктор Бабанський (Ню-Джерзі, США) – за системні публікації про життя західної української діаспори; Світлана Талан (м. Сєверодонецьк, Луганська область) – за вагомий внесок у розвиток сучасної вітчизняної літератури та високохудожні твори, спрямовані на духовне та патріотичне виховання української юні; Наталя Дев'ятко (м. Дніпропетровськ) – за цикл літературознавчих критичних статей і рецензій.

Всі лауреати – особистості зі своїм багатогранним творчим шляхом, особливим стилем мовлення. У день нагородження лауреатів у Центрі культури української мови ім. О. Гончара НГУ, перш за все, говорили про тих, хто знаходиться далеко від України, але близькі душею і справами. Незмінний шеф-редактор журналу «Бористен» Фідель Сухоніс розповів про Івана і Марусю Грип. Вони зажди допомагають своїм співвітчизникам різними способами, в тому числі й у розвитку української культури. Автор численних публікацій Віктор Бабанський також мешкає у США, однак через свої дописи тримає тісний зв'язок з читачами журналу, розповідаючи про життя української діаспори.

Диплом лауреата передали і старійшині української літератури Миколі Миколаєнку, якому нещодавно виповнилося 90 років. Його кузина Надія Філенко висловила найкращі побажання присутнім від імені Миколи Антоновича і прочитала власний вірш «Я бачила великого поета…». Доцент кафедри історії та політичної теорії НГУ, кандидат філологічних наук Ірина Цюп’як є дослідницею творчості Миколи Миколаєнка. Під час свого виступу на нагородженні вона знайшла слова, які щонайкраще охарактеризували поета.

– Микола Антонович у своїй творчості завжди відчуває дух часу. Студенти говорять, що у його віршах відчувається молодість, поезія сповнена чуттєвістю, – зазначила Ірина Костянтинівна. – Я ж до сьогодні згадую слова Миколи Миколаєнка, які він говорив, якщо бачив нас – молодих викладачів, понурими: «До людей треба йти в гарному настрої. Що б там не було, треба любити людей».

Письменниця і журналістка Наталя Дев’ятко – з молодого покоління літераторів. Незважаючи на свій молодий вік, вона є авторкою численних творів і куратором багатьох творчих проектів. Отримавши диплом лауреата, дівчина розповіла про свої публікації в «Бористені», які принесли перемогу. Ці критичні статті – з експериментального інтернет-проекту «Книжкова крамниця», де розміщені рецензії і відгуки на твори для дітей.

Диплом конкурсу на кращу публікацію у журналі «Бористен» здобула і письменниця, лауреат всеукраїнських конкурсів Світлана Талан. На нагородження вона приїхала з Сєверодонецька, де родиною прийняли рішення не виїжджати навіть попри обстріли. Її творче співробітництво з «Бористеном» розпочалося саме під час буремних подій в Україні.

– Населення мого міста розкололося на «за» і «проти», зі мною навіть перестали спілкуватися деякі родичі, – говорить Світлана Талан. – У цей важкий час раптом почали з’являтися безліч нових знайомих, які телефонували, писали, пропонували переїхати до них жити. Шеф-редактор «Бористену» Фідель Сухоніс також надзвичайно підтримує мене і можливість публікуватися у цьому журналі є радістю, це додає сил. Завдяки такій підтримці я продовжую працювати. Спостерігаючи з балкона за подіями на центральній площі міста, написала нову книгу «Бидлота праве Донбасом». Твір вийде вже у травні і є поглядом простої жінки на те, що відбувається сьогодні в Україні.

Світлана Талан також розповіла студентам про свою творчість, про те, як створюються її романи. Виявляється, що в них немає вимислу – всі історії і герої взяті з реального життя.

Ведуча імпрези – координатор Центру культури української мови ім. О. Гончара, професор Світлана Ігнатьєва привітала лауреатів конкурсу і представила творчі дарунки студентів факультету інформаційних технологій.

Катерина Тищенко виконала вірш Юрія Кириченка «Продавали коня у Стамбулі…», а Віталій Черниш - пісню «Fairytale Gone Bad» під гітарний акомпанемент Олексія Дмитрієва. Церемонію нагородження супроводжували комп’ютерні ілюстрації методиста Центру Реґіни Івченко. Наостанок шеф-редактор Фідель Сухоніс ще раз привітав лауреатів і звернувся до студентів гірничого університету:

– Завжди приємно зустрічатися з молоддю, бачити ваші допитливі очі. Сьогодні ви зустрілися з талановитими людьми, професіоналами своєї справи, які стали переможцями щорічного конкурсу на кращу публікацію «Бористена». Однак ви також талановиті. Тому запрошую всіх взяти участь у молодіжному патріотичному конкурсі, започаткованому Іваном і Марусею Грип. Відсилайте свої роботи на електронну адресу журналу: fidelsukhonis@gmail.com. І, можливо, цього року лауреатом стане хтось із вас.

Наталія Андрющенко, інформаційно-аналітичний центр НГУ

Фото Володимира Корінного, відеостудія «Юність» НГУ


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт