Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
22.10.2015

Презентація книги Г.К. Швидько «Ректори»

Презентація книги «Ректори» за авторством професора НГУ Ганни Швидько, стала непересічною подією в житті університету.

Нова книга професора Г.К. Швидько, присвячена плеяді ректорів ДГІ-НГУ, – черговий шедевр не лише історичного плану, але й літературної досконалості. Саме так коротко можна передати зміст усіх виступів шанувальників творчості Ганни Кирилівни Швидько.

IMG_4177.jpg

Серед низки історичних праць, які вона створила, книга «Ректори» унікальна як ще один історичний довідник про 116-річну історію становлення і розвитку найстарішого вищого навчального закладу Придніпров’я.

IMG_4203.jpg

Високу оцінку нової книги Г.К. Швидько дали професори І.Ф. Ковальова, В.Ю. Пушкін, Г.Л. Первий, О.Б. Іванов, Г.Д. Пчолкін, директор бібліотеки НГУ О.Н. Нефедова та інші присутні на презентації.

Як зазначив нинішний ректор НГУ, академік НАН України Г.Г. Півняк, нашому університету надзвичайно поталанило мати такого історика-літописця. «І я з Віктором Юхимовичем Пушкіним й інші колеги щасливі від тої хвилини, коли Ганна Кирилівна згодилась працювати саме у гірничому. Неперевершено, як їй вдалося передати особливості кожного з тих, хто у різні найскладніші часи керував гірничим, хто намагався зберегти і примножити надбання нашої Альма Матер». 

Крім того, Геннадій Григорович поділився спогадами про своїх попередників-ректорів В.Н. Потураєва, В.І. Онищенко, О.О. Ренгевича, яким він і сьогодні вдячний за підтримку і розуміння в той період, коли він розпочинав свою діяльність як наймолодший ректор на теренах вищої освіти тодішнього Союзу.

Відгук на книгу Г. К. ШВИДЬКО «Ректори»

Своїми міркуваннями про книгу професора Ганни Кирилівни Швидько «Ректори» з позицій книготворення поділилась відома поетеса і письменниця, провідний фахівець ЦКУМ ім. Ом. О. Гончара: «Сучасному читачу подобаються книги, в яких історія закладу- будь то вуз, чи творча спілка, чи філармонія – подається через історію особистостей, зокрема, через творчі історії та біографії очільників тої чи іншої організації. В тоталітарну добу людина була гвинтиком, вважалося, що «незаменимих нет». Особистість та її роль затиралися, бо громадянами з почуттям власної гідності важче було керувати. Процвітав колективний «одобрямс». З інакодумцями, над-особистостями розправлялися, ми тепер вже знаємо, як.

IMG_4213.jpg

У цьому сенсі книга «Ректори» написана з нових, демократичних позицій належної поваги до особистості, з позицій нового історичного бачення перебігу історії такого великого і знаного наукового та педагогічного центру, яким є НГУ. Нариси добротні, підперті історичними фактами, написані доброю українською мовою, збагачені фразеологізмами, ідіомами, дотепними висловами.

Доцільна, чітка і прозора структура книги. Достатньо переглянути

лише зміст її, щоб збагнути, про що йдеться в цьому виданні. Нариси йдуть у хронологічному порядку, і цим передано тяглість історії вузу, його невпинний розвиток від училища до інституту, академії і до Національного університету, не без певних зупинок у цьому розвитку. Назви есеїв містять у собі сконцентровану оцінку діяльності кожного з ректорів. Скажімо, «Від учня слюсаря – до ректора інституту. Олександр Ренгевич.1963-1972.» Або «На шляху модернізації науки й освіти. Геннадій Півняк. З 1982 року.»

Добре, що подано уже в назві есею роки керівництва. Скажімо, Сергій Заборовський керував гірничим інститутом лише протягом одного року, 1920-го, вже читачу стає цікаво, чому такий короткий термін. Деякі нариси уже в самій назві мають історичну характеристику тої чи іншої епохи. Скажімо, нарис «Семирічка партійних призначенців. 1928-1934 рр.» Або «Перерваний шлях. Павло Герасимов. 1935-1937». Інтуїція, певні знання підказують читачеві, що то була за історична доба, а такі назви-тези пробуджують невідворотну цікавість до подальшого читання.

Отож, книга сприймається майже як детектив, принаймні так я її прочитала. І така читабельність видання свідчить про неабияку майстерність її автора. Таку книгу міг створити лише потужний історик, яким і є доктор історичних наук, професор Ганна Кирилівна Швидько. Відомий вчений, перо якої приховує ще й непересічний письменницький хист до красного писання.

IMG_4223.jpg

Вітаю славну авторку, вітаю весь колектив НГУ на чолі з ректором НГУ, академіком Геннадієм Григоровичем Півняком, всіх читачів з тим, що скарбниця нашої наукової бібліотеки істотно поповнилася цінним сучасним виданням. Ганно Кирилівно, нехай не втомлюється Ваше перо творити й надалі нові і нові книги. З роси Вам і з води! З повагою Леся СТЕПОВИЧКА».

Інформаційно-аналітичний центр НГУ

Фото відеостудії «Юність»


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт