Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
02.07.2016

Про партнерство НГУ з польськими ВНЗ і його майбутні перспективи

Нещодавно делегація Національного гірничого університету у складі проректора з міжнародних зв’язків професора О.М.Шашенка, начальника науково-дослідної частини професора Р.О. Дичковського і доцента кафедри ПРР Є.В. Тимошенко побували у відрядженні у вищих навчальних закладах Польщі. Представники НГУ відвідали, зокрема, ТУ «Вроцлавська політехніка», НТУ «Краківська гірничо-металургійна академія ім. Сташиця» (м. Краків), Головний інститут гірництва (м. Катовіце), Інститут мінеральної сировини та енергетики польської академії (м. Краків), тощо. Візит здійснювався з метою розширення напрямів міжнародної співпраці, участі у нарадах щодо виконання спільних наукових і освітніх програм.

Широкомасштабна робота на базі ТУ «Вроцлавська політехніка»

Делегацію тепло зустрів ректор університету професор Тадеуш Вєнцковскі і ціла група представників професорсько-викладацького складу, зокрема декан факультету геоінженерії, гірництва та геології, доктор технічних наук професор Войцех Чієжковськи. Зустрічі на факультеті були присвячені питанням освітньої та науково-дослідної співпраці.

Обговорювалися можливості навчання магістрів гірничого факультету НГУ на факультеті геоінженерії, гірництва та геології з отриманням диплома ТУ «Вроцлавська політехніка», а також створення спільної магістерської програми для студентів спеціальності «Гірництво» з можливістю отримання подвійного диплома.

Сторони визначилися з принципами навчання наших магістрів на базі факультету геоінженерії, гірництва та геології ТУ «Вроцлавська Політехніка», а саме: навчання триватиме 2 семестри, будуть зараховані предмети, які вивчалися в НГУ. Важливо, що для студентів Гірничого факультету НГУ буде призначено 5 стипендій на 2 семестри зі звільненням від оплати за навчання.

Що ж стосується можливості створення спільної магістерської програми, то на цю тему відбулася окрема зустріч заступника декана Гірничого факультету з методичної роботи НГУ доцента Є.В. Тимошенка з деканом факультету професором Войцехом Чієжковським.

У відділах міжнародної освітньої та наукової співпраці було обговорено дуже багато питань, зокрема щодо реалізації програм академічної мобільності між університетами за отриманими грантами у т.ч. за програмою ЄС Еразмус +. Темами обговорення стали також напрями подальшої співпраці при подачі наступних заявок до фондів ЄС; деталі проходження практики студентами електротехнічного інституту НГУ та електротехнічного факультету ТУ «Вроцлавська політехніка» із залученням науково-дослідної бази НДІ «Cuprum» і багато інших. Велика увага була приділена розширенню видавничої діяльності, зокрема на сторінках журналів, що знаходяться у Філадельфійському переліку і переліку видань SCOPUS, обміну статтями для взаємного цитування при публікації наукових статей.


«Віртуальна шахта – науково-освітній тур у підземелля»

Таку назву має спільний проект між НГУ і дослідницьким інститутом "Cuprum". Під час зустрічі з директором цього інституту Петром Дутко було підписано угоду щодо співпраці у сфері подачі заявок на фінансування наукових проектів за кошти європейських фінансових структур.

Крім цього, було узгоджено деталі реалізації спільного проекту «Віртуальна шахта – науково-освітній тур у підземелля» і партнерства у двох наукових напрямах: формування постгірничих теренів на засадах їх збалансованого розвитку «Post mining» і прогноз динамічних проявів гірського масиву за допомогою авторських методик НГУ.

Підтверджено стажування за кошти приймаючої сторони одного студента чи молодого науковця від НГУ влітку 2016 р. З огляду на специфіку діяльності дослідницького інституту "Cuprum" найбільш відповідною кандидатурою на стажування є науковець НГУ Сергій Гапєєв.

В НГУ буде створено українсько-польський центр спільної підготовки бакалаврів і магістрів

Про це йшлося у перемовинах делегації НГУ з адміністрацією ще одного давнього партнера НГУ - Вищої Банківської школи (ВБШ).

Це лише одне з цілого масиву питань, що розглядалися під час зустрічі делегації з адміністрацією ВБШ. Співпраця НГУ з цим польським ВНЗ триває давно, партнери добре розуміють одне одного, тому результати домовленостей завжди вражають.

Ось і цього разу було отримано домовленості про створення в НГУ українсько-польського центру спільної підготовки бакалаврів і магістрів. А ще студенти НГУ, які успішно закінчать навчання за спільними програмами, отримуватимуть два дипломи - НГУ та ВБШ.

Зазначимо, що професор НГУ О.І. Шаров, який не був у складі делегації, а прибув до ВБШ власним коштом під час своєї чергової відпуски, отримав доступ до електронної бази даних ВБШ та провів робочу зустріч з заступником декана Даріушем Вуйчеком з питань розробки навчальних програм спільної підготовки бакалаврів і магістрів.


У Головному інституті гірництва (ГІГ) домовлено про поглиблення дослідницької співпраці

Делегація провела чимало робочих зустрічей у ГІГ і домовилася, що найближчим часом сторони обміняються делегаціями для підбиття підсумків дослідницької співпраці і її поглиблення. Досягнуто домовленостей щодо формування спільних консорціумів для участі у програмах європейської співпраці, а також проведення на постійній основі обмінів інформацією щодо можливої участі у проектах представників НГУ та ГІГ.

Окремо було обговорено питання щодо участі польських партнерів з ГІГу у проектах «Post mining» та прогноз динамічних проявів гірського масиву за рахунок коштів європейських фінансових структур.

«Visiting professor» - особлива магістерська програма

Тривала співпраця НГУ з НТУ «Краківська гірничо-металургійна академія» ім. Сташиця приносить рясні плоди. З адміністрацією цього польського ВНЗ були обговорені питання щодо продовження реалізації програми співпраці. Зокрема обговорені питання участі наших партерів у проектах «Post mining» та із прогнозу динамічних проявів гірського масиву; можливості використання лабораторної бази КГМА для сертифікації українських товарів та послуг на європейський ринок. Окрема увага приділена формуванню спільних магістерських програм та програмі викладацької мобільності «Visiting professor».

Краківська.jpg

Робота делегації на базі інших структур

Представники НГУ провели зустріч також із керівництвом фонду «Фундація для КГМА» і отримали загальну інформацію щодо діяльності фондів Краківської гірничо-металургійної академії та формування кластерів комерціалізації наукових розробок. Разом з польськими спеціалістами обговорили деталі спільного проекту «Молодий науковець 21 століття на постсоціалістичному просторі – проблеми та перспективи». Захід планується провести у серпні 2016 р. з частковим фінансуванням коштами згаданої Фундації.

Також проведено перемовини із представниками Інституту мінеральної сировини та енергетики Польської академії наук. Обговорено питання можливого партнерства у рамках програм прикордонної співпраці, розвитку інфраструктури цих теренів та використання відходів переробки гірництва.

Науковці НГУ взяли участь у спільному зібранні працівників навчально-виробничого консорціуму "Geobit" та ЗАТ "MCR - Polska", разом розглянули питання участі у проектах європейської співпраці, фінансової допомоги студентам НГУ для формування заявок університетської мобільності тощо.

У результаті поїздки отримано понад 10 екземплярів технічної та художньої літератури, яка має значення для навчального процесу і виконання досліджень у НГУ.

Валентина Шабетя (за матеріалами звіту про відрядження до Польщі


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт