Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
08.12.2016

Обережно: змінює життя! (ВІДЕО)

Посилання на першоджерело в газеті "2000".

Неформат – це слово красномовно говорить про діяльність військово-патріотичного клубу «Пласт», який організували у Дніпрі на базі Національного гірничого університету. Якщо для багатьох «неформат» значить обмеження в широкій аудиторії, тут до цього прагнуть. У цей клуб не потраплять «випадкові» люди.

Військово-патріотичні клуби для молоді сьогодні однозначно потрібні. Але вже при самому словосполученні, в силу досвіду роботи клубів, виникає уявлення про нав’язування відповідного матеріалу, хоч і цікавого. Організатор «Пласту» зруйнував усі штампи і вирішив побудувати роботу клубу по-іншому. Цій людині як нікому відома ціна щирості й правди. Старший викладач кафедри екології НГУ Дмитро Кошка захищав Україну в зоні АТО, служив командиром взводу 20-го батальйону територіальної оборони Дніпропетровської області, за особисту мужність і героїзм нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. У мирному житті його мета не менш важлива – змінити все на краще, починаючи з образу мислення людини. У світлі інформаційних атак – це необхідно.


Більшість вважає, що особистість виховується ще у школі, де дитину вчать самостійно мислити і вмінню оволодівати знаннями. В житті бачимо протилежну картину. Більшість школярів гарно засвоюють слово «потрібно» – потрібно здобути атестат, потім диплом, аби отримати роботу. У цьому процесі виховання себе як інтелектуальної людини, громадянина України досить часто відходить на другий план. Тому для Дмитра Кошки важливим стало вивести студента із «зони комфорту» і зростити лідерів, який в критичний момент зможе врятувати інших.

– Я хочу виховати особистостей, які розумітимуть, що таке Україна, – говорить Дмитро. –Ми даватимемо навички, які знадобляться і у військовому, і в громадському житті. Звісно, на лекціях не нав’язуємо якусь конкретну думку, а надаємо можливість самому сформувати свою точку зору. Студенти почують різних людей, навіть для серії лекцій з історії України запрошуватимемо кількох спікерів. Однобоко нічого показувати не збираємося, нехай самі аналізують і обирають свій шлях.


Перший цикл лекцій читав завідувач кафедри історії та політичної теорії НГУ, професор Геннадій Первий. На першій зустрічі клубу мова йшла про становлення національної ідеї, де лектор розповів про витоки терміну «націоналізм», який наразі використовується для маніпуляції. По закінченню розгорілася дискусія і студенти запитували, чому їм не дали чіткої відповіді – правильно це чи ні? Але висновки тут мають робити студенти. На наступних лекціях щодо методів впливу і захисту пропаганди молодь вже прозоро побачила систему роботи з людським сприйняттям – через звернення маніпулятора до здорового глузду, емоцій, переведення суб’єктивної думки в об’єктивну.

Лекції, які слухають учасники клубу «Пласт» – не з навчальної програми. Професор Геннадій Первий тему роботи пропаганди і контрпропаганди вивчав давно. І у спілкуванні зі студентами зберігає об’єктивність – демонструє відео, презентації з висловами відомих постатей, які увійшли в історію своїми діяннями різного характеру. Втім, така тема була обрана стартовою не випадково. Дуже важливо, аби студенти відразу навчились не піддаватися на нав’язування інформації й аналізувати її потік.


У «Пласті» жодних табу і зобов’язань, клуб працює щотижня у вечірній час, аби тільки насправді мотивовані люди стали його учасниками. Завжди потрібно вміти робити вибір. Студент НГУ Андрій Кузьменко вже його зробив, щочетверга, аби потрапити у військово-патріотичний клуб, йому доводиться півтори години коротати час, після основного навчання на кафедрі військової підготовки НГУ.

– Мені дуже подобається, що ми самі формуємо наш клуб, – зізнається Андрій. – Разом з Дмитром Кошкою ми склали список тем і напрямків, які нас цікавлять. Я чекаю зустрічі з ветеранами АТО, а також – представниками Служби безпеки України.


Окрім теорії, у військово-патріотичному клубі «Пласт» НГУ планується багато практики. Керівник «Пласту», лейтенант Дмитро Кошка влітку влаштує учасникам клубу гру в страйкбол. У цій грі молодь зрозуміє, наскільки важлива фізична підготовка і знання тактичної медицини.

– Коли на твоїх очах ранять людину і ти не знаєш, чим їй допомогти, потім тактичну медицину вивчаєш інакше. Звичайно, я не хочу, щоб хтось опинився в такій ситуації, тому нехай ці знання прийдуть у формі гри. Нехай молодь сама зрозуміє, що потрібна фізична підготовка і потрібно знати, як допомогти собі й тому, хто поряд.

Основа роботи клубу – знання і практика. Спікери на зустрічах вчитимуть не лише основам надання медичної й психологічної допомоги, а й розкажуть, як поводити себе при надзвичайних ситуаціях, як правильно зібрати екстрену валізу. Це знадобиться вже під час участі в клубі. В «Пласті» планується кількаденний похід з Дніпра на славнозвісну Хортицю (Запоріжжя) під проводом командира першої роти 20-го батальйону територіальної оборони Дніпропетровської області, майора В’ячеслава Плахута.

– Як на мене, військовою підготовкою сьогодні має займатися кожен юнак, – говорить студент НГУ Володимир Прєсний, – але в клубі чекають і на дівчат, це правильно. А ще для мене важливо, що в клубі під час лекцій отримуєш матеріал, який треба аналізувати, а на практиці – сучасні методи. В «Пласті» немає відірваності від сьогодення, вже з перших лекція я зрозумів, як правильно і цікаво тут все вибудовано. Протистояти інформаційній війні ми вже можемо.


«Пласт» тільки розпочав свою діяльність, сюди приходять ще не так багато людей, бо для того, щоб змінити життя, треба зробити хоч невеличке зусилля, розставити пріоритети. Це не всім під силу. Втім, взимку, поки студенти ВНЗ будуть на канікулах, для учасників клубу організатори надаватимуть відео і соціальні ролики. Також «неформат».

Наталія Андрющенко

Фото автора і з архіву Дмитра Кошки

До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт