Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
03.02.2017

СТРУНА ВІЧНОСТІ БРИНИТЬ…


2 лютого – день народження нашого земляка Валер’яна Підмогильного. У цей по-зимовому казковий день Дніпропетровський телетеатр організував справжнє свято для творчої інтелігенції міста – вечір пам’яті Валер’яна Підмогильного – провісника європейського екзистенціалізму. На цю зустріч були запрошені студенти, викладачі, співробітники Гірничого, бо вони є шанувальниками й давніми друзями Телетеатру у Дніпрі.



До уваги присутніх було запропоновано документальний фільм, який присвячено одній із чисельних жертв "розстріляного українського відродження" – письменнику Валер’яну Підмогильному. Автор сценарію і режисер фільму – Наталя Огородня. Хоча фільм було знято ще у 2011 році, він не втратив своєї актуальності й сьогодні. Творчість нашого земляка – це маловідома, однак цікава сторінка української історії й літератури.

Серед інтелігенції міста на вечорі були присутні відомі краєзнавці Микола Чабан і Михайло Рябцев, літературознавець Костянтин Дуб, старший науковий співробітник відділу музею "Літературне Придніпров'я" Ірина Мазуренко, завідувач Меморіальним будинком-музеєм Д.І.Яворницького Яна Тимошенко, та найчисельнішим був творчий колектив Національного гірничого університету – Антоніна Дибріна, Любов Лупацій, Галина Півняк, Ірина Цюп’як, Наталя Костюк, Світлана Ігнатьєва.
Після перегляду документального фільму учасники вечора активно обговорювали побачене й почуте.

 
Микола Чабан, згадуючи про зйомки фільму, розповів про зустріч з Юхимом Сущенком, бухгалтером із села Чаплі, який добре пам’ятав ще за життя маленького Валерика. Саме Микола Петрович надав історичні документи, які й було покладено в основу фільму.


 
Неабиякий інтерес у присутніх викликала розповідь літературознавця Костянтина Дуба про Валер’яна Підмогильного. Саме він розробив психограму новели «Ваня» та наголосив на важливості проблеми «вартості людини», визначивши її наскрізною у всій творчості В.Підмогильного.
 
Усім присутнім Костянтин Семенович подарував свій вірш, присвячений пам’яті відомого земляка. До речі, Костянтин Дуб народився теж 2 лютого. То ж дружніми аплодисментами й букетом гарних квітів всі привітали літературознавця з його першим 80-річчям.


 
Ірина Мазуренко – авторка численних досліджень з історії літератури Придніпров’я першої половини ХХ ст., представниця головного осередку літературного життя Дніпропетровщини – вибудувала духовну вертикаль, у якій чільне місце належить нашому земляку - Валер’яну Підмогильному. 

Науковці Національного гірничого університету теж долучилися до жвавої дискусії. Так Ірина Цюп’як – директор Центру культури української мови імені Олеся Гончара, наголосила на важливості питання духовності молоді, на бажанні читати мудре слово письменника, а також його розумінні.
 
Наталя Костюк розповіла на необхідності поширення інформації про нашого земляка не лише у шкільних, студентських аудиторіях, а й серед жителів міста, оскільки пам'ять – важлива умова повноцінного життя людини. Живемо – поки пам’ятаємо.
 
Заключним акордом творчого вечора Валер’яна Підмогильного стали слова Ольги Волошиної – директора Дніпропетровського Телетеатру. Вона щиро захоплюється творчістю нашого земляка й люб’язно запросила усіх присутніх до співпраці.


 
Цього вечора всі вкотре переконались, що наш Телетеатр – це місце з особливою аурою, де немає байдужості, це місце для творчих зустрічей. Тут панує духовність, любов, радість спілкування, щирість й відкритість.




Фото відеостудії «Юність»
ІАЦ НГУ

До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт