Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
28.02.2017

Нагородження лауреатів відзнаки імені Олеся Гончара журналу «Бористен» за 2016 рік.

27 лютого був знаковим днем для Національного гірничого університету. Студенти після дистанційного навчання повернулися у корпуси вишу. Одразу коридори та аудиторії наповнилися студентськими голосами. Усі радо вітали один одного. До веселого настрою додався ще й піднесено урочистий, бо із Центру культури української мови імені Олеся Гончара лунали оплески, музика, овації… Саме у цей день тут відбувалося урочисте нагородження лауреатів відзнаки імені Олеся Гончара журналу «Бористен» за 2016 рік.

Відзнака імені Олеся Гончара була запроваджена Всеукраїнським щомісячником «Бористен» разом з Національним гірничим університетом у 2003 році. Таким кроком редакція засвідчила повагу та шану до класика української літератури Олеся Терентійовича Гончара. Свого часу автор «Собору» благословив появу січеславського щомісячника, листувався із засновником та видавцем журналу Фіделем Сухоносом, разом з дружиною пані Валентиною приймав його на своїй заміській оселі під Києвом. Згодом журнал «Бористен» виступить одним із ініціаторів присвоєння вулиці у Дніпрі імені Олеся Гончара. 

Віншування лауреатів відзнаки імені Олеся Гончара традиційно відбувається у стінах Національного гірничого університету – одного із перших співзасновників Всеукраїнського щомісячника «Бористен». 


«Щорічна відзнака імені Олеся Гончара вже тривалий час є не просто вшануванням гідних особистостей, це ще й один особливий спосіб об’єднання тих, хто живе з Україною в серці незалежно від національності та громадянства», – зазначив незмінний шеф-редактор часопису «Бористен» Фідель Сухоніс.
Звичайно, кожен із нас має свої життєві цінності, свої орієнтири, кожен має особисте світовідчуття. Незважаючи на це, важливим залишається для людини не забувати про інших, про своє моральне та громадське значення.

Лауреатами відзнаки імені Олеся Гончара журналу «Бористен» за 2016 рік визнано:

Петра Палюха – Ню-Джерзі, США
– за системну громадську та політичну діяльність, спрямовану на розбудову України. 

Любов Василів – Базюк – м. Торонто, Канада
– за системні публікації в журналі «Бористен», які розкривають злочинну сутність імперської Росії у ставленні до українського народу та української держави.
 
Олександра Петровського – м. Дніпро, Україна 
– за багаторічну плідну меценатську діяльність спрямовану на духовне відродження українського народу та утвердження християнських цінностей в Україні.

тер Амазаспа Бабуджяна – м. Дніпро, Україна 
– за багаторічну гуманітарну діяльність і духовно-просвітницьку працю. 

Марту Підлісну (Людмилу Марчук) – м. Рівне, Україна 
– за високохудожні твори малої прози (цикл новел та оповідань), спрямованих на духовне виховання молоді. 

Дніпропетровську обласну організацію Конгресу азербайджанців України (голова Гудрат Гаджієв, заступник голови Наджаф Мамедов) – м. Дніпро, Україна 
– за багаторічну діяльність, спрямовану на поглиблення та розвиток культурних, політичних та економічних стосунків поміж Україною та Азербайджаном. 



У цей день усі виступаючі говорили про роль людини у сучасному житті, про важливість духовного розвитку молоді, які виховуються на високохудожніх творах, опублікованих на шпальтах часопису «Бористен».

«Духовність творить людину», – ці слова Олеся Гончара стали лейтмотивом зустрічі у Центрі культури української мови. Мабуть, усе в людині від її душі – широкої, глибокої, чуйної... І кохання, і біль, і страждання – усе в ній. Це вміння відчувати й співчувати, творити і просто бачити. «Маленький Принц Сент-Екзюпері вмів бачити серцем, бачити найголовніше, любити й прощати» – , наголосила модератор дійства Світлана Ігнатьєва. Такими високодуховними були наші переможці. Бо духовність для кожного з них – це їхнє особисте прагнення зробити світ кращим. Саме вони знаходять у духовності щиросердечний спокій, віру в себе, любов і жаль до ближнього. Для них – служіння людям є найважливішим життєвим пріоритетом, внутрішньою потребою, що виходить із широкої душі, з дитинства, від оточення й батьків. 

І кожен з переможців конкурсу імені Олеся Гончара саме в мистецтві й культурі знаходять підтримку й підтвердження своїм ідеалам. Вони обрали для себе щирі, «теперішні» добутки, які, насамперед, оповідають добро.


На цьому щирому заході не оминули увагою тему волонтерства, благодійності, допомоги тим, хто її найбільше потребує. Благодійність вже стала національною рисою не тільки українців, а й представників інших національностей, які тривалий час живуть в Україні і вважають її другою Батьківщиною. У цей день усі: лауреати, виступаючі, гості, глядачі були одностайними щодо подій на Сході, бажали нашій країні лише миру та найскорішого розв’язання конфлікту. Тому усі свої виступи юні артисти присвячували рідній Україні.
Дуже вагомо здійснювати добрі, безкорисливі вчинки, обдаровувати своєю душевною теплотою інших людей. Оскільки саме любов піднімає людину на вищий духовний щабель. Саме це відчуття штовхає кожного з нас на шляхетні вчинки, на серйозні життєві кроки. Можна стверджувати, що першочергове призначення людини полягає насамперед у збереженні людяності за будь-яких обставин, воно виявляється у її вчинках, думках та словах. Людяність, щирість та відданість робить нас людьми у повному сенсі. 
За доброю традицією імпреза нагородження вразила присутніх мистецькою програмою.

Для всіх гостей третьокурсниця НГУ, майбутній інженер-економіст студентка Юлія Пестова (група ЕП-14-1) дарувала чудові поезії Ліни Костенко. Присутні були зачаровані співом юних артистів Show Studio TAMI MUSIC (м. Дніпро), а також захоплені професійним виконанням народного вірменського танцю, подарованим танцювальним ансамблем Вірменського культурного центру «Вардуі».



Тож святкова імпреза з нагоди нагородження лауреатів відзнаки імені Олеся Гончара журналу «Бористен» за 2016 рік була щирою й зворушливою. Вона надовго запам’ятається переможцям, учасникам, глядачам. А 2017 рік вже впевнено крокує вперед, тож ми будемо очікувати нові творчі шедеври від журналу «Бористен», аби насолодитися українським словом.



Фото відеостудії «Юність»
ІАЦ НГУ

До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт