Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
24.04.2014

В НГУ пройшла Всеукраїнська науково-практична освітня конференція, присвячена 100-річчю від дня народження Героя України Євгена Березняка

У Національному гірничому університеті пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Нові підходи до розвитку навчальних закладів в умовах модернізації вітчизняної освіти», присвячена 100-річчю від дня народження Героя України Є.С. Березняка.

Відкрив конференцію директор Інституту гуманітарних проблем ім. П.Т. Тронька НГУ, завідувач кафедри історії та політичної теорії Віктор Пушкін. Він відзначив важливість конференції, яка відбувається кожні два роки на базі гірничого і принагідно тепло згадав постать Євгена Березняка - відомого «майора Вихора».

Приєднався до поздоровлень і проректор з навчально-виховної роботи Юрій Хоменко. Він звернув увагу на подвійний аспект конференції, яка відбувається у рік сторічного ювілею Євгена Березняка та 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Заступник голови Дніпропетровської міської ради Олена Лозенко привітала учасників конференції і підкреслила важливість пам’яті таких видатних особистостей як Євген Березняк, висвітлення теоретико-методологічних підходів щодо розвитку навчальних закладів у контексті сучасної освіти.

Голова громадської організації ветеранів м. Дніпропетровська Василь Клешня зачитав кількарічної давності звернення Євгена Березняка до дніпропетровців, в якому тепло згадує місто і його жителів. Завдяки клопотанню організації ветеранів Євгену Степановичу було присвоєно статус Почесного громадянина міста Дніпропетровська. До війни він навчався в гірничому інституті (нині - НГУ) упродовж двох років, під час Великої Вітчизняної війни виконував секретне завдання з інформування окупованого Дніпропетровська, перебуваючи тут як бухгалтер німецької фірми «Украінель». Далі була школа розвідників і небезпечна операція з визволення м. Краків (Польща), під час якої славнозвісний Вихор не раз був за мить до смерті, однак його гострий розум і правильні миттєві рішення дозволили зберегти не лише своє життя, а й життя багатьох людей, в тому числі мешканців Кракова.

Зустрівши Велику Перемогу, Євген Степанович повернувся до улюбленої справи – педагогіки, став кандидатом педагогічних наук, зробив безцінний методичний і практичний внесок у сферу освіту. В першу чергу він завжди закликав не до вибудови схем навчання, а до розуміння устремлінь дітей і молоді і допомоги на шляху легкого сприйняття інформації. Тож логічно, що конференцію «Нові підходи до розвитку навчальних закладів в умовах модернізації вітчизняної освіти» в Національному гірничому університеті присвятили Євгену Степановичу Березняку, який до свого сторіччя, на жаль, не дожив всього кілька місяців, а його життя і діяльність залишаються прикладом для наслідування.

Перед початком пленарного засідання учасники переглянули уривок з фільму Дніпропетровського телетеатру «Євген Березняк», створеному ще при житті Євгена Степановича, де розповідь ведеться безпосередньо від нього. Свої доповіді представили ректор Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор філософських наук, академік Академії наук вищої школи Михайло Романенко, проректор з наднових систем навчання та комунікації ДОІППО, кандидат філософських наук Марина Ратковська, завідувач кафедри управління загальноосвітніми навчальними закладами ДОІППО, кандидат філософських наук Галина Мегега та інші.

Конференція продовжила роботу за чотирма секціями, а саме: шляхи розвитку системи вітчизняної освіти в контексті інноваційних освітніх змін: теорія та практика; освітній менеджмент і сучасні технології управління навчальними закладами; актуальні проблеми пошуку нових форм та методів організації виховного процесу в навчальних закладах; проблеми розвитку вищої школи: інноваційні технології організації навчально-виховного процесу.

Ознайомитися з актуальними темами доповідей можна у програмі конференції, перейшовши за посиланням.

ІАЦ НГУ, фото відеостудії «Юність» НГУ 


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт