Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
14.02.2015

«Пресвятая моя, навіки моя»

Під такою назвою відбулася творча зустріч студентів НГУ з відомим поетом, перекладачем Олександром Ратнером, яку проведено працівниками Центру культури української мови ім. Олеся Гончара, і яку присвячено Міжнародному Дню закоханих.

Олександр Григорович Ратнер – поет, перекладач класичної та сучасної української поезії. Народився 10 жовтня 1947 року в Дніпропетровську. Закінчив Дніпропетровський металургійний інститут. Кандидат технічних наук. Лауреат премії Ленінського комсомолу в області науки й техніки. Автор 4-х наукових монографій, понад 60 науково-технічних статей та 20 винаходів. Завідував провідним відділом НДІ трубної промисловості (ВНДТІ).

Член Національної Спілки письменників України з 1988 року. Олександр Ратнер – автор 20 книг віршів, включаючи дві для дітей, і книги прози. В його перекладі з української мови вийшло 7 поетичних книг.

Лауреат премії імені Миколи Ушакова, Дмитра Кедріна та Павла Кононенка (Україна), дипломант Міжнародної літературної премії імені Великого князя Юрія Долгорукого (Росія), нагороджений Почесним дипломом Міжнародної Ради з книг для дітей (IBBY).

У різні роки відбувалися зустрічі студентів НГУ з поетом – у 2004, 2007, 2008, 2011. Ось назви останніх книг плідного автора:

– Дмитро Павличко. «Де найкраще місце на землі?», переклад з української Олександра Ратнера, вірші для дітей, 2008.

– «І поліг наш народ, наче скошене жито…», Про голодомор в Україні 1932-1933 років. Упорядники О.Ратнер, Л. Степовичка, М.Чабан. 2008.

– А. Ратнер. «Игра в «ура», проза, 2010.

– А. Ратнер. «Просвет в календаре», стихи, 2010.

– Ника Турбина. «Стала рисовать свою судьбу», стихи, записки, 2011.

– А. Ратнер. «Раз Париж, два Париж…», стихи и проза, 2011.

– А. Ратнер. «Ты», стихи, 2012.

– А.Ратнер. «Лодка-жизнь», стихи, 2013.

– Д. Павлычко, А.Ратнер. «Разом», стихи и переводы, 2013.

Цього разу поет читав любовну лірику, здебільшого присвячену своїй дружині-красуні Марині, яка була присутня в залі, а також іронічну поезію, переклади поезій Дмитра Павличка. Публіка була зачарована почуттям гумору гостя, його талановитими віршами, сучасним баченням світу.

На вечір окрім студентів та викладачів завітали завкафедрою політичної теорії та історії НГУ, проф. В Ю. Пушкін, заслужений журналіст України Галина Андріївна Півняк, працівники наукової бібліотеки НГУ, однокласниці пана Олександра.

Інспектор ректорату Антоніна Дибріна подарувала поетові свою книжечку, присвячену домашній бібліотеці ректора НГУ, академіка НАН України Г. Г. Півняка. Окрема сторінка в ній присвячена книгам О.Ратнера.

Ведуча заходу, колега О. Ратнера по перу і по Спілці письменників, Леся Степовичка назвала гостя «вічно закоханим поетом» і привітала його віршами Марини Цвєтаєвої та Бориса Пастернака, присвяченими «февралю».

Студенти подарували гостю жовті троянди, і подякували за можливість зустрітися з живим поетом.

Наостанок виступила координатор Центру проф. Світлана Ігнатьєва, яка подякувала гостю за приємно проведений час високої поезії і висловила сподівання на подальшу співпрацю О. Ратнера з кафедрою та університетом.

Фото Альони Леонович, відеостудія "Юність" НГУ


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт