Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
25.09.2014

Військова кафедра Національного гірничого університету готує майбутніх героїв (ВІДЕО)

25 вересня на кафедрі відбулося відкрите заняття для професорсько-викладацького складу університету. Завідувач кафедри військової підготовки, полковник запасу Микола Петрович Кондратюк особисто познайомив присутніх з навчальними аудиторіями та надавав пояснення стосовно навчання та практики майбутніх захисників Вітчизни. Зазначимо, що нині військова кафедра НГУ збереглася у числі шістьох таких же в Україні. Звичайно, багато її випускників зараз захищають цілісність нашої держави на Сході України. Деякі хлопці знаходяться на лікуванні після важких поранень, як, наприклад, асистент гірничого Дмитро Кошка, який був командиром і його взвод дійшов до Донецька. Хлопцю присвоєно орден Богдана Хмельницького III ступеня. На жаль війна неможлива без втрат. 12 серпня під Донецьком героїчно загинув випускник Національного гірничого університету Олександр Петрушев.


Як зазначив Микола Петрович, кафедра намагається відслідковувати місця перебування своїх випускників, але в умовах війни це робити складно.

Відомо, що колишні студенти військової кафедри НГУ знаходились під Іловайськом, захищали аеропорт та місто Донецьк.

Цього року кількість бажаючих вчитись на військовій кафедрі порівняно з минулим роком, збільшилась на 100 осіб. І це не дивно, адже всі хлопці йдуть сюди з почуттям патріотизму та відповідальності. І кожен, не задумуючись, відповідає, якщо прийде його черга брати до рук зброю – роздумувати не буде…..

Довідка: Кафедру військової підготовки Національного гірничого університету створено у далекому 1926 році. Сьогодні вона здійснює підготовку офіцерів запасу: командир механізованого взводу, командир танкового взводу, командир взводу по ремонту артилерійського озброєння, командир взводу по ремонту електроспецобладнання та автоматики БТТ. З 2012 року на кафедру можуть вступати і дівчата – в цьому році 18 студенток з різних університетів Дніпропетровщини зв’язали своє майбутнє з військовою справою.

На кафедрі військової підготовки майбутні офіцери оволодівають необхідними військовими знаннями основ теорії і практики застосування підрозділів у сучасному загальновійськовому бою. Крім того, студенти вивчають військово-інженерну справу, зв’язок, захист від зброї масового ураження, топографію та інші дисципліни.

На заняттях з військово-технічної та військово-спеціальної підготовок студенти вивчають матеріальну частину, бойові можливості та правила експлуатації озброєння і військової техніки. Практично виконують роботи щодо обслуговування озброєння та військової техніки, приведення їх у бойову готовність. Навчаються вести вогонь з різноманітних видів зброї.

На кафедрі викладають висококваліфіковані, досвідчені військові фахівці, які мають всебічну військову підготовку і володіють сучасними методами і формами навчання та виховання студентів. Їм допомагає навчально-допоміжний склад з числа офіцерів запасу, ветеранів Збройних Сил України.

Для здійснення практичної підготовки кафедра має гарну навчально-матеріальну базу. Вона розміщена в окремому корпусі і має більше 20 спеціалізованих аудиторій і класів, вогневе містечко, гаражний комплекс, стройовий плац. Крім того, на кафедрі є сучасна навчальна військова техніка та озброєння, лабораторне обладнання, навчально-тренувальний комплекс та класи ПЕОМ. Для обчислювальної техніки розроблене програмне забезпечення, яке дозволяє проводити моніторинг виконання студентами вправ стрільб з озброєння бойових машин, тестувати знання студентів з навчальних дисциплін.

Фрагмент навчання курсантів на військовій кафедрі НГУ


Дарина Бутко, ІАЦ НГУ

фото Станіслава Мардаровського (відеостудія «Юність» НГУ)

відео Сергій Подрєз  (відеостудія «Юність» НГУ)

   


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт