Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
25.02.2015

В НГУ – другий етап конкурсу «Я люблю Україну»

Конкурс інтелектуалів-патріотів під такою назвою вже вдруге проведено у Центрі культури української мови ім. О.Гончара 24 лютого. Якщо 13 лютого боротьба точилася між 4 командами першокурсників різних факультетів нашого університету, то цього разу конкурс-гра відбулася між командою НГУ та командою студентів автотранспортного технікуму (АТ), який, до речі, є структурним підрозділом ДВНЗ «НГУ».

Як розповіла викладач української мови та літератури АТ, Раїса Василівна Алпатова, «Нам запропонували взяти участь в такій грі ще в грудні минулого року. Ми поставилися до цієї ідеї з ентузіазмом і дуже серйозно. Готувалися два місяці, шили й діставали костюми різних національностей, щоб представити Україну дружньою багатонаціональною країною, репетирували номери художньої самодіяльності. Діти дуже старалися і хвилювалися, тому що для них візит до НГУ – це крок у майбутнє, адже багато хто з них мріє про вступ до Національного гірничого університету».

Отож, яскраво костюмована команда АТ під назвою «Дружба» (капітан Ілля Білоус) прибула до НГУ. Тут їх зустріла команда студентів 1 курсу фінансового-економічного факультету під промовистою назвою «БЕМС» - «Бойові, енергійні, молоді, сміливі» (капітан Ангеліна Панченко).

Захоплюючі змагання відбулися в наступних номінаціях: «візитівка (назва, девіз, емблема, костюми)»; «конкурс українських кухарів» – дівчата варили український борщ із паперових інгредієнтів, які вони складали у справжні глиняні горщики; «фольклорний волейбол» - ведуча Н. Слобода називала першу частину народної приказки, а команди наввипередки мали відповісти другу частину. Наприклад, «бачили очі, що купували…», «Узявся за гуж… « і т. д. Було багато веселощів навколо цієї гри.

«В гостях у пісні» - студент АТ І. Михайленко виконав на гітарі пісню на сл. М. Старицького, муз. М. Лисенка «Ніч яка місячна», а зала підспівувала текст. Від НГУ дівочий дует майстерно виконав сучасну пісню «Як у нас на Україні».

У конкурсі «Ми – найстильніші!» - команди мусили описати кумедний малюнок «кіт перед електростовпом» в діловому та науковому стилях.

«Читання гуморески» обернулося на цікаве дійство. Співпало, що обидві команди обрали в автори Павла Глазового, чий гумор виявляється актуальний і сьогодні. Далі були «Скоромовки», «Інсценізація», «Танець».

Варто згадати всіх активістів дійства, які показали себе яскравими особистостями. З боку АТ – І. Білоуса і О. Мазуренко, який читав гарного власного вірша про свободу.В. Гаврилюк виразно прочитав вірш В. Стуса «Душе, ярій, а не ридай»

Відзначимо Д. Железняка, Р. Лущука, Р. Носко за гумореску П. Глазового, танцюристів В. Студенникова, Б. Голуб, А. Корабель, Р. Лущука. Юні актори В. Білан, Є. Дяков, Б. Голуб вдало інсценізували фрагмент повісті І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Приємним сюрпризом, який поза програмою конкурсу подарував глядачам студент АТ Антон Хом’яков, став оригінальний номер цирково-ексцентричного мистецтва під назвою «Людина- пружина». Такого ми ще не бачили! За це талановитому Антону – окремий респект!

З боку НГУ: незрівнянна Ангеліна Панченко майстерно зіграла Одарку із «Запорожця за Дунаєм», читала вірш В. Самійленка «Україна», і взагалі була на всі руки майстер. Також активно діяли студенти С. Куліш, В. Побудилін, М. Донченко, К. Зайченко, О. Манько, Ю. Гіль, П. Ноздрачева, Я. Кіпкало, Г. Рікус.

Важливо, що студенти із задоволенням занурилися у світ української класичної літератури, культури, поезії, музики і пісні, виявили свої ораторські таланти. Захоплюючі дійства, інтелектуальні розваги талановитих юнаків і дівчат справили приємне враження у присутніх у Гончарівському центрі.

Журі у складі методистів Центру культури української мови імені О. Гончара С.П. Зимницької, С. В. Козачка, заступника директора АТ з практики В. Л. Білоус та автор цих рядків рахувало бали об’єктивно і неупереджено. За якістю виступів команди йшли за балами майже пліч-о-пліч, спершу з певною перевагою «Дружба» (АТ), потім БЕМС дещо випередив гостей. Та все ж з розривом в 1 бал перемогу отримали гості, команда «Дружба», з чим ми їх сердечно вітаємо.

Учасники обох команд були переконливими у своїх почуттях до рідної землі, виявили щирість, артистичність, майстерність у виступах. Ми маємо подякувати командам за молоду енергію, волю до інтелектуальних змагів. Один бал – цифра умовна, але ми намагалися бути справедливими, тому не «закруглили» фінальну цифру. Звісно ж, результат не означає, що БЕМС любить Україну на 1 бал менше, ніж «Дружба». Зате різниця в рахунку змусить студентів-гравців не розслаблятися і тримати завжди бойову форму.

За все гідні подяки як студентам, так і їхнім кураторам. З боку НГУ студентів готували до дійства викладачі української мови за професійним спрямуванням: доцент Н.В. Слобода та ст. викладач Н.Г. Костюк.

Координатор Центру, професор С. Ігнатьєва підбила підсумок проведеного заходу:

«Важливо, по-перше, що наші студенти в такий нібито розважальний спосіб всебічно розвиваються і вчаться любити свою батьківщину, по-друге, нами проведено значну роботу в напрямку професійної орієнтації молоді, яка з задоволенням побувала в академічних стіна вишу, з цікавістю ознайомилася зі студентським життям, і зможе поповнити лави НГУ на вступних екзаменах навчального 2016 року».

Отож, порадіймо всі разом, що у Гірничому навчаються талановиті студенти, а наступного року в лави НГУ, дай Бог, ввіллються й талановиті випускники автотранспортного технікуму. Побажаймо нашим юним гостям успіхів! А сьогодні, як і в попередньому конкурсі, ніхто не програв, бо перемогла наша улюблена Україна.

Голова журі Леся СТЕПОВИЧКА

Фото відеостудії «Юність» НГУ


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт