Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
17.05.2013

День молоді в Таджикистані

Щороку в Таджикистані 23 травня відзначають День молоді. Цей день святкується, починаючи з 1997 року, згідно з рішенням президента республіки Емомалі Рахмона. Молодь грає помітну роль і бере активну участь в політиці‚ розвитку соціальної‚ економічної і культурної сфер. Поряд з встановленням Державної незалежності державна молодіжна політика була визначена як пріоритетний напрям діяльності уряду країни і зараз вона реалізується за допомогою прийняття середньострокових галузевих програм.

У Таджикистані День молоді святкують вже вшістнадцяте, що свідчить про увагу керівництва країни до проблем молоді. Молодь в Таджикистані - дуже велика і реальна сила суспільства і влади. Зараз вона складає близько 70% населення країни. Як відзначає президент країни, молодь повинна добре усвідомлювати, що подальша доля народу і держави покладається саме на них, а це відповідально для кожної молодої людини.

Цього року День молоді в Душанбе пройде по-особливому. Уряд країни вирішив зібрати кращих представників студентства, які навчаються в різних країнах світу. В Україні отримують освіту 400 таджицьких студентів, на батьківщині їх представлятиме делегація з п'яти осіб. Від Національного гірничого університету в Душанбе поїде Хуршед Тілабов – студент Факультету будівництва (гр. ГРб-09-1).

Напередодні від'їзду Хуршеда Тілабова в Душанбе з ним зустрівся ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк і вручив йому книгу «Відповідність Часу». Планується, що це презентаційне видання, яке розповідає про найважливіші події життя НГУ, Хуршед Тілабов передасть в дар президентові країни Емомалі Рахмону.

Президента Емомалі Рахмона і ректора Геннадія Півняка поєднує загальна турбота про студентів і теплі дружні взаємини, що склалися в ході офіційного візиту таджицького президента до України і, зокрема, в НГУ. Нагадаємо, що візит відбувся 16 грудня 2011 року, Емомалі Рахмон зустрівся для особистої бесіди з Геннадієм Півняком і провів на базі НГУ зустріч із студентами-таджиками, що навчаються в Україні. Тоді ж за заслуги перед НГУ в урочистій обстановці адміністрація вузу прийняла президента Республіки Таджикистан Емомалі Рахмона в число почесних докторів наук і вручила йому медаль Терпигорєва.

Хуршед Тілабов є постійним студентським кореспондентом газети «Студент НГУ», часто приходить в Інформаційно-аналітичний центр НГУ з хорошими новинами про життя таджицьких студентів. Напередодні від'їзду на батьківщину Хуршед поділився з журналістами прес-центру почуттями, що охоплюють його. Не кожному студентові вдається таке! Переліт до Таджикистану спонсорує голова таджицької діаспори в Україні Раджабов Бегназар Пірович. 

До речі, таку ж книгу Хуршед Тілабович вже вручив віце-прем'єр-міністрові Республіки Таджикистан пані Рукії Атоївні, першому заст. міністра освіти Фарходу Кадировичу, Надзвичайному і Повноважному Послові Республіки Таджикистан в Україні Шухрату Музафаровичу, голові Всеукраїнської діаспори таджиків в Україні Бегназару Раджабову. Вручення відбулося на ІІ міжнародному форумі таджицьких студентів, що навчаються за кордоном, в якому взяли участь студенти, які здобувають освіту в Україні, Росії, Білорусі, Туреччині. 

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ 


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт