Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
20.05.2013

Студенти НГУ піклуються про екологічну безпеку планети

Студенти Гірничого завжди активно беруть участь у різноманітних заходах, спрямованих на підвищення кругозору молоді та встановлення міжнародних наукових й дружніх контактів з представниками провідних вузів Європи. Не став винятком й проект під назвою Ec(h)o – Environmental Changes Human Obligation, - що проводився співтовариством молодих науковців ProFuturo, який діє на базі Краківської гірничо-металургійної академії ім. Сташіца у м. Краків(Польща) з 22 по 30 квітня цього року.

Окрім студентів Гірничого університету та КГМА ім. Сташіца, учасниками стали представники Технічного університету Фрайберзька гірнича академія (Фрайберг, Німеччина) та Санкт-Петербурзького інженерно-економічного університету (Санкт-Петербург, Росія). Захід проходив під патронатом програми Європейського Союзу «Молодь в дії» та Фонду охорони навколишнього середовища та водного господарства Малопольського Воєводства.

Надзвичайно цікава програма проекту захопила нас одразу: щодня ми дискутували з приводу різноманітних екологічних питань, що потребують нагального вирішення, брали участь у практичних заняттях типу workshop, відвідували екскурсії та зустрічались з провідними представниками компаній, котрі працюють у сфері новітніх альтернативних та енергозберігаючих технологій. На проекті була присутня молодь із власними думками та переконаннями з приводу тих чи інших екологічних проблем, тому сумувати нам не доводилось, бо завжди був привід подискутувати!

Окрім екологічної орієнтації, проект мав ще одну направленість – зближення молодих людей з різних країн Європи та подолання міжкультурних бар’єрів. Протягом усього проекту панувала дружня та щира атмосфера, усі учасники були налаштовані на спілкування, обмін досвідом та знаннями. Представники польської команди підготували вражаюче захоплюючу вуличну гру, яка дозволила учасникам проекту ближче познайомитись із прекрасним містом Краків та побачити його найвизначніші історичні та туристичні принади.

Загалом від проекту залишились лише найтепліші спогади, адже без виключення усі представники національних груп були яскравими індивідуальностями та просто гарними людьми. До речі, саме наша команда отримала приз за кращу презентацію своєї країни та вразила інших власноруч зробленими подарунками – традиційними українськими ляльками-мотанками.

Проект Ec(h)o має за мету змінити світогляд людей стосовно існуючого відношення мешканців Землі до навколишнього середовища, тому він дійсно заслуговує на продовження. Не будьте байдужими до природи, бо ми з вами єдині, хто може врятувати планету!

Учасники команди Гірничого університету: координатори проекту – доцент кафедри прикладної економіки Авдющенко А.С. та доцент кафедри екології Борисовська О.О., студенти інституту економіки – Козеко Анна, Сай Дмитро, Білецька Юлія, Руденко Анастасія, студенти інституту електроенергетики -Шестаков Олексій і Лобанов Олександр; студенти гірничого інституту – Астаф’єв Денис, Волкова Віра та Середа Максим.

Дмитро Сай, МН-10-3

учасник проекту 


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт