Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету

Міжнародні проекти – майбутнє науки та освіти 21 століття.

16 січня 2013 року співробітники відділу управління проектами НГУ зустрілися з молодими, перспективними та активними представниками кафедр, які зацікавлені у розвитку міжнародної співпраці. Основної метою такого зібрання послужило бажання активізації діяльності працівників гірничого у напрямку реалізації міжнародних наукових та освітніх проектів.

Зустріч відбулася у формі семінару, де було презентовано досягнення відділу за два останні роки, окрім цього кожен бажаючий міг задати питання та поділитися власним досвідом участі підготовці та реалізації міжнародних проектів за грантовими програмами.

Семінар відвідало і керівництво університету - проректор з наукової роботи Бешта О.С., начальник НДЧ Дичковський Р.О. та найбільш активний учасник міжнародних проектів директор інституту економіки Шаров О.І. Всі вони звернули увагу на те на скільки важливим є розвиток міжнародного співробітництва в умовах глобалізації та інтеграції світового наукового та освітнього просторів та розповіли про ті перспективи, які відкрилися для них особисто та для їхніх колег у зв’язку з участю міжнародних проектах. Звичайно, що потенціал наших наукових та освітніх розробок є великим, але треба вчитися знаходити джерела фіксування для реалізації свої ідей, а також шукати своїх однодумців за межами країни, адже справжня наука і освіта є вже цілком інтернаціональними категоріями. Саме з метою організації роботи щодо участі наукових колективів НГУ у міжнародних грантових програмах та конкурсах і працює відділ управління проектами.

Відділовітрохи більше двох років і за це цей вже зроблено суттєві кроки.Першою про досягнення розповіла завідувач відділуАвдющенко Анна Сергіївна, яка є постійним учасником міжнародних проектів та як ніхто інший знає на скільки цікавою, захоплюючою та одночасно складною є робота з міжнародними проектами. «Звичайно, що ті грантові програми та фонди, з якими ми вже працювали не повинні обмежувати кругозір тих, хто має цікаві ідеї для реалізації з закордонними партнерами. Наш досвід має бути поштовхом для пошуку та прикладом того, що немає нічого неможливого, треба лише наполегливо та послідовно іди до своєї мети» - звернулася до учасників семінару Анна Авдющенко.

Під час презентації Анна Сергіївна розповіла про проекти та програми з якими працює відділ -TEMPUS, 7 Frameworkprogramme, «Youthinaction», “LifeLongLearning”, VisegrudFund, NATO”Scienceforpeaceandsecurity”. Вона також звернула увагу на особливості кожної з цих програм, наголосила на тому, що робота у таких проектах дає можливість реалізовувати та розвивати себе, розширювати свій кругозір, а також кругозір тих хто знаходиться поряд з тобою, знайомитися з культурою та традиціями інших країн та бути більш відкритим до світу та оточуючих. Адже беручі участь у таких програмах ти розвиваєшся у професійному плані, стаєш більш цікавим для своїх колег, партнерів за проектами і звичайно для своїх студентів.

Про власний досвід участі у міжнародних проектах також розповіли співробітники відділу Ксенія Євгенівна Тюхменьова та Сергій Олександрович Федоряченко.

Ксенія Євнегівна поділилася досвідом реалізації в стінах НГУ широкомасштабного освітнього проекту ТЕМПУС“ECOMMIS” «Дворівнева програма навчання з електронної комерції для розвитку інформаційного суспільства в Росії, Україні, Ізраїлі» з бюджетом в 1 млн. євро. В рамках проекту відбувається підготовка до навчання в НГУ спеціалістівз електронної комерції, адже зараз такі спеціалісти є одними з найбільш потрібних на ринку праці. Проект передбачає закупку обладнання, програмного забезпечення, підготовку кадрів для навчання таких спеціалістів. Планується, що 12 викладачів гірничого протягом 2013 року підвищать свою кваліфікацію на тренінгах та майстер-класиах у Голандії, Німеччині та Литві та зможуть ділитися свої досвідом зі студентами, яких цікавить професійний розвиток у напрямку електронної комерції.

Сергій Олександрович Федоряченко закликав молодих та ініціативних працівників кафедр до участі у 7-й рамковій програміЄвропейського союзу, програма є потужним інструментом для фіксування дослідницьких проектів. Робота за такими проектами потребує дійсно великих зусиль та часу, але отримані результати є вартими таких зусиль. Адже у цій програмі акумулюються наукові розробки з усього світу і потрапляють у таку програми лише ті науковці, ідеї яких є дійсно цікавими, новаторськими і корисними. І звичайно, що молодим науковцям є що сказати з цього приводу світовій науковій спільноті.

Наприкінці зустрічі учасники мали можливість задати всі питання, які їх цікавили та виникли у ході під час презентацій. «Сподіваємося, що ці зустріч стане початком плідної та результативної співпраці щодо підготовки та реалізації міжнародних проектів у стінах нашого ХРАМУ НАУКИ» - наголосила Анна Сергіївна Авдющенко.

За інформацією щодо можливостей участі у міжнародних грантових програмах звертайтеся: кімната 25 (корпус 5), тел. 373-08-20


До списку© 2006-2021 Інформація про сайт