Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
15.11.2011

Гірничий відвідали перші особи німецького Есслінгенського університету

Вже більше 10 років НГУ співпрацює з Есслінгенським університетом  прикладних наук (Земля Баден-Вюртемберг, Німеччина) – вчені досить активно обмінюються досвідом зі своїми іноземними колегами. Проте цього року спілкування вийшло на новий рівень – з метою розширення співробітництва за особистим запрошенням ректора Геннадія Григоровича Півняка з офіційним візитом гірничий відвідали перші особи німецького університету: ректор Есслінгенського університету Бернхард Шварц, проректор з міжнародних питань Штефані Майєр та доктор–інженер Есслінгенського університету, почесний професор НГУ Ніколаус Нойбергер.

 Програма чотириденного перебування делегації у Дніпропетровську була досить насиченою. Почесні гості взяли участь у «круглому столі», на якому представники кафедр НГУ представили свої напрацювання, висвітлили головні проблеми та питання профільних сфер діяльності. Так, наприклад, завкафедрою гірничої механіки професор В.І. Самуся розповів про розробку спільних проектів з Донецькою паливно-енергетичною компанією. Їх логічним результатом є впровадження теплонасосних установок для шахт, одна з яких (потужністю 800кВт) найбільша в Україні.

 Завкафедрою Автомобілі та автомобільне господарство доцент К.М. Бас розповів про напрацювання щодо зниження споживання енергоресурсів різними видами автомобільного транспорту.

 Завкафедрою електричних машин проф. Ф.П. Шкрабець ознайомив присутніх з новою спеціальністю, відкритою цього року в НГУ «Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії». Вона створена з метою вирішення нагальної загальносвітової проблеми. Гості зазначили, що Есслінгенський університет має потужний факультет мехатроніки, а фундамент вузу складає факультет машинобудування. Загалом за результатами «круглого столу» були досягнуті домовленості щодо активізації спільних розробок інноваційних питань у співробітництві між НГУ та ЕУПН.

Не залишилась без уваги й тема культури. Гості відвідали музей історії та геолого-мінералогічний музей НГУ, а також подивилися балет «Корсар» у постановці Дніпропетровського академічного театру опери та балету. Бернард Шварц згодом поділився особистими враженням і тим, що йому імпонує життєрадісність та захопленість життям, якими сповнені українці, незважаючи на всі економічні складності в країні. Він зізнався, що давно не бачив подібних емоцій у своїх співвітчизників.

Гості ознайомилися з лабораторіями та кафедрами університету, де господарі наочно продемонстрували новітні наукові напрацювання.  Члени делегації дали інтерв’ю журналісту ДОДТРК  Валентині Орловій. Серед іншого професор Ніколаус Нойбергер звернув увагу на важливість вивчення професійної іноземної мови, бо, за його словами, попередня підготовка стажистів стала б запорукою розширення співробітництва.

Кількаденне перебування німецької делегації в стінах визнаного гірничого університету і спілкування з українськими колегами закінчилося підписанням чергового меморандуму про співпрацю між двома вузами.

Зазначимо, що наступного року на навчання до Есслінгенського університету від’їжджають три студенти НГУ. Вони вивчатимуть там сучасні біотехнології.  Вперше фінансування відбувається за державний кошт. Ректор Геннадій  Півняк висловив зацікавленість у створенні факультету стажистів у НГУ і вже дав розпорядження щодо тестування студентів. Упровадження  цієї ректорської  ініціативи  може допомогти талановитим студентам значно розширити свої освітні горизонти.

nf_111115_3.jpg

 

  


До списку© 2006-2021 Інформація про сайт