Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
30.04.2015

«Гірничий об’єднує континенти – 2015»

У Національному гірничому університеті відбувся традиційний концерт іноземних студентів, на якому вони представили культуру своїх рідних країн.

IMG_1092.jpg

В Культурно-освітньому центрі НГУдня зібралися всі студенти-іноземці, які навчаються в гірничому, а підтримати їх прийшли земляки з інших ВНЗ Дніпропетровська. На першому ряду у залі я помітила симпатичну представницю Анголи з милим темношкірим дитятком на руках. І взагалі того дня тут відчувалася яскрава атмосфера Африки, бо найбільше іноземців в НГУ навчається з Анголи і Республіки Конго. 

IMG_0996.jpg

Ведучі – симпатичні дівчата в українських вишиванках Олена Кузьменко і Кристина Ткаченко – надзвичайно професійно вели концерт. Напочатку вони представили програму Узбекистану: відеопрезентацію озвучив Шухрат Рахматов, потім зі сцени гірничого вперше за всю історію прозвучала пісня узбецькою мовою у виконанні Сабіни Юлдашевої і, даруйте за тавтологію, також вперше ми побачили узбецький танок – андижанську польку. 

IMG_0999.jpg

Глядачі познайомилися також з представником Єгипту - вірш «Ничего не боюсь» російською мовою продекламував студент підготовчого відділення Ясир Абдельмалак. На черзі була програма Гвінеї , в якій вірш Олександра Пушкіна «Я вас любил» продекламував Мамаді Кейт. Цей талановитий хлопець написав і проспівав пісню французькою мовою.

IMG_1005.jpg

Студентка з далекої загадкової Монголії Мягмарханд Осор - лауреат конкурсу талантів серед іноземних студентів Дніпропетровська – чудово виконала пісню. Прозвучав також пісенний дует з Монголії - Даваажав Жавхлан і Мягмарханд Осор. А далі естафету перехопила Республіка Конго, яку не можна було уявити без яскравих експресивних танців!

IMG_1066.jpg

Найбільшу іноземну діаспору у Дніпропетровську складають студенти з Анголи. Вони навчаються у різних ВНЗ Дніпропетровська, в тому числі і в НГУ. Культурна програма, як завжди, була дуже розмаїта. Спочатку зал милувався танцем під назвою «Семба», потім пісню виконав Томас Кандіда, а далі зал аплодував екзотичним ангольським танцям «Афро-хаус», які викликали неймовірне пожвавлення серед глядачів.

IMG_1109.jpg

У цьому році слухач підготовчого відділення анголець Рафаел Ештеван взяв участь у 8 Міжвузівському конкурсі декламаторів і посів почесне друге місце. На концерті в НГУ хлопець прочитав вірш Костянтина Симонова «Жди меня».

IMG_1104.jpg

Маурісіу Жімбі часто бере участь у творчих заходах НГУ і вже запам’ятався своїми експресивними піснями і екстравагантним сценічним одягом. Його зустріли неймовірними оплесками, блискавками фотоапаратів і криками «Браво!».

І наприкінці концерту ангольські студенти піднесли глядачам традиційний і довгожданий подарунок – fashion-показ національного одягу, спеціально підготовлений для свята. На мою думку, це дефіле і стало кульмінацією і родзинкою програми.

IMG_1133.jpg

Слово для привітання було надане проректору з міжнародних зв’язків НГУ професору Олександру Шашенку, який підкреслив у своєму виступі, що в концерті взяли участь представники шести країн світу, артисти дуже старалися і зуміли подарувати нам гарний настрій. Також Олександр Михайлович додав, що гірничий вуз дійсно зумів об’єднати цілі континенти!

IMG_1139.jpg

І яке ж свято відбувається без подарунків і сюрпризів?! На концерті «Гірничий об’єднує континенти – 2015» подарунками стали грамоти кращим студентам-іноземцям, що навчаються у визнаному в світі і надзвичайно популярному в Україні, в Європі і, звичайно, в Африці – Національному гірничому університеті.

Тетяна Ляхевич, гість концерту

Фото Альони Леонович (відеостудія «Юність» НГУ)


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт