Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
22.09.2015

Музей історії університету взяв участь у IV Всеукраїнському музейному фестивалі

17–20 вересня Народний музей історії ім. О.М. Поля Державного ВНЗ „НГУ” взяв участь у IV Всеукраїнському музейному фестивалі. Музейний фестиваль є заходом, що проводиться раз у три роки. Традиційно він відбувається на базі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького. Його учасниками є музеї з усієї країни, включаючи найвідоміші. Усього участь у четвертому фестивалі взяли 83 музейні заклади. Фестиваль є професійним конкурсом, де кожен учасник може представити свою роботу у трьох номінаціях: міні-виставки, видання та музейний промоушен.


Цьогорічний фестиваль мав назву „Музей і діти”. Виставки, програми та видання були присвячені роботі з наймолодшою аудиторією. НГУ представив на фестивалі міні-експозицію під назвою „Що таке гірництво?”, призначену для молодшого та середнього шкільного віку, яка б розповідала дітям про сутність гірничого виробництва та його значення.


Під час роботи фестивалю відбувалися круглі столи та майстер-класи за участю провідних фахівців музейної справи країни. Вони мали можливість поділитися досвідом і отримати безліч корисної інформації для впровадження у власній роботі. Фестиваль одночасно є форумом музеїв України, зокрема, серед тем, піднятих на засіданнях та відображених у резолюції, є вимога прийняття положення про музеї на громадських засадах, що стосується всіх всіх цих стуктур при університетах.


Переможцями конкурсів стали провідні музеї. Зокрема, гран-прі фестивалю здобула експозиція Львівського історичного музею „Дитина і зброя”. Проте для НГУ головною була участь та отримання безцінного досвіду від спілкування з колегами, а також презентація ВНЗ на високому рівні. Щиро віримо, що наступний фестиваль у Дніпропетровську відбудеться, дозволивши Національному гірничому університету продовжити цінне спілкування з музейним співтовариством. Колектив Народного музею історії ім. О.М. Поля щиро дякує керівництву Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького за можливість представити свою роботу на фестивалі та прекрасно організований захід.


Ігор Нікітенко, завідувач Народного музею історії ім. О.М. Поля


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт