Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
29.11.2011

ГІРНИКАМ ПРО КОЗАКІВ

                                                                                                                                                                                        

                                                                                        Було колись в Україні ревіли гармати

                                                                                       Було колись запорожці вміли панувати

                                                                                       Панували добували і Славу і Волю…

 

                                                                                            Т. Шевченко                                        


                           

 Військово-патріотичний клуб НГУ ім. капітана А. Грязнова під керівництвом доцента Анатолія Поуха  вже кілька років проводить важливу виховну роботу серед студентів. Нащадки  славних запорожців зібрались на черговому засіданні клубу в музеї університету 25 листопада, аби відтворити історичні події та образи великих предків.

 Дуже цікаво було послухати  історію походження козаків, а також  розповіді про елементи їх зброї та вбрання,  познайомитися з відомими українськими дослідниками козацтва. Про безліч невідомих широкому загалу подробиць дізналися ми з  доповідей професора кафедри історії та політичної теорії Надії Володимирівни Ченцової і доктора історичних наук Віталія Олександровича Василенка. Наприклад,  про особливості військових формувань козаків, їх взаємовідносини із сусідніми народами, а також про особистість та діяльність дійсно унікальної постаті в історії нашої країни – Богдана Хмельницького.

 Приємним сюрпризом для присутніх став виступ молодого козацького покоління – вихованців школи національних козацьких бойових мистецтв «Спас-Штурм». Маленькі козачата були настільки зосередженими, вправними і одночасно зворушливими, що не залишили байдужими до себе жодного з присутніх. До речі, «Спас» - це унікальна бойова система, створена козацтвом на основі бойового досвіду, яка і зараз застосовується в охоронних структурах України.

 На засідання клубу завітали також  представники Дніпропетровського козацького Об’єднання Всеукраїнського козацького війська. Силами цієї спілки в Дніпропетровській області створено 38 козацьких підрозділів, в тому числі окремий жіночий полк. Тож, сучасні жінки, на відміну від своїх попередниць, також мають можливість долучитись до всеукраїнського козацького руху.

Як бачимо, з давніх часів і до сьогодні козацтво лишається однією з візитних карток України, її оберегом та опорою. Тож, окрім всього, вивчаймо історію, аби не відриватись від коріння та залишатись українцями!

 

            Марія Бережна, студентка НГУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


До списку© 2006-2021 Інформація про сайт