Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
24.12.2015

«Живемо пам’яттю про нашого Вчителя»

У ці зимові, але , на радість, сонячні дні НГУ відзначив століття від дня народження професора Анатолія Зільбермана.

100 років тому у Кам’янському – нині Дніпродзержинську- у простій родині народився хлопчик Анатолій, якому судилося стати світилом гірничої науки, науковцем і практиком, який здійснив технологічний переворот у гірництві. Але найбільше в пам’яті сучасників професор Зільберман залишився людиною-еталоном добра, мудрості, порядності, правдивості, злагоди та інших людських чеснот.

IMG_5022.jpg

З цієї нагоди кафедра ПРР (завідувач професор В.І. Бондаренко) провела урочисте засідання Вченої ради гірничого факультету, на яке прийшли люди, чиї дороги свого часу перехрещувалися з долею Анатолія Ілліча. Прибули і рідні, для яких він завжди був і залишиться оберегом і дороговказом. Це племінник Натан Орєховський, племінниця Олександра Орєховська, зять Микола Мажбіц, онуки Леонід Мажбіц і Олена Ларіонова, праонуки Сергій Ларіонов і Людмила Глухова.

IMG_5038.jpg

IMG_4995.jpg

Присутній на урочистостях ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк справедливо відзначив, що багато людей в університеті і далеко поза його межами живуть пам’яттю про свого Вчителя.

IMG_5021.jpg

Виступили також професор НГУ Леонід Ширін, для якого Анатолій Ілліч був «наставником і янголом-охоронцем». Спогадами і добрими емоціями поділилися старший викладач кафедри фізичного виховання Світлана Шнякіна, професор кафедри історії та політичної теорії Віктор Пушкін, голова профкому НГУ Валерій Сало.

IMG_5041.jpg

IMG_5050.jpg

IMG_5036.jpg

IMG_5034.jpg

Професор кафедри ПРР, начальник НДЧ Роман Дичковський презентував видання «Винахідник вічності» (автор - Наталія Андрющенко), випущене спеціально до сторіччя від дня народження цієї відомої людини, написане на основі автобіографічної книги Анатолія Зільбермана «Моє життя».

IMG_5014.jpg

07.jpg

На фасаді навчального корпусу НГУ №4, у якому довгий час працював професор А.І.Зільберман, цього дня було відкрито меморіальну дошку пам’яті цієї легендарної особистості.

IMG_5093.jpg

IMG_5132.jpg

IMG_5136.jpg

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт