Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
12.02.2016

ВІД ДОБРА ДОБРА НЕ ШУКАЮТЬ

Завжди почуваєшся мерзенно, коли стикаєшся з чимось брудним, і незручно, коли необхідно людям з вищою освітою нагадувати про прописні істини.

Птахи, особливо високого польоту, багнюки не бояться. І доплюнути до них неможливо, тим більше, якщо робити це проти вітру.

Прагнення до влади за всяку ціну, в попутниках з наклепом і заздрістю, руйнівна сила і для претендента, і для спільноти, якою збираються покерувати.

Від добра – добра не шукають. Якщо Господь дав колективу мудрого і талановитого керівника, а до того ж з великим добрим серцем, високими духовно-моральними якостями, невгамовною енергією і масштабним мисленням це та рідкісна удача, від якої відмовлятися просто божевільно. Таких людей в усі часи було небагато, а сьогодні вони й зовсім є величезною рідкістю. І саме таких лідерів треба триматися, берегти їх.

Як показує життя, вибори (будь-якого рівня) – серйозне випробування для людей. Не виняток й Національний гірничий університет. Випробування «мідними трубами» проходять одиниці, а з гідністю – обрані. Такий наш ректор Геннадій Григорович Півняк. Більше 30 років він успішно очолює гірничий. Саме його трудами та всього очолюваного ним колективу НГУ незмінно знаходиться в десятці кращих університетів і п'ятірці кращих технічних ВНЗ країни за результатами вітчизняних і зарубіжних рейтингів.

За його каденцію не було жодної «провальної» вступної кампанії. Декілька останніх років саме на гірничотехнічні спеціальності на прохання ректорату МОН України виділяло додаткові держбюджетні місця. У 2015 році «гірка» виявилася єдиним ВНЗ регіону, де держзамовлення виконано у повному обсязі.

При університеті створено профільні інститути, науково-освітні центри, інноваційні лабораторії. Постійно оновлюється матеріально-технічна база. Успішно працюють аспірантура і докторантура.

Тільки за останні 5 років: отримано чотири Премії Президента України для молодих учених і сім Державних премій України в галузі науки і техніки; захищено 181 кандидатську і 44 докторських дисертації; науковцями і студентами отримано 384 патенти, зроблено два наукових відкриття; за результатами досліджень видано 186 монографій; університет є членом 15 міжнародних науково-освітніх організацій, став співвиконавцем 12 міжнародних наукових і 29 освітніх проектів, більше 40 міжнародних програм. Успішно реалізуються міжнародні програми  обміну студентами, аспірантами, молодими ученими.

НГУ – один з небагатьох технічних університетів, де величезна увага приділяється гуманітарній складовій навчально-виховної роботи. У складі Інституту гуманітарних проблем НГУ діють: Центр культури української мови ім. Олеся Гончара, Центр здорового способу життя, Центр соціологічного аудиту, Народний музей історії НГУ ім. О. Поля, Дніпропетровське регіональне відділення Науково-дослідного інституту козацтва Інституту історії НАН України. Створені й успішно працюють 8 лінгвістичних центрів, в яких пройшли мовну підготовку і отримали сертифікати 12 тис. слухачів. І цей список можна продовжувати і продовжувати.

Усе перелічене – не секрет. Активно працює наш Інформаційно-аналітичний центр: про освітнє, наукове і культурне життя університету, його успіхи і недоліки всі жителі міста, регіону й України прекрасно знають з преси, програм радіо і телебачення, Інтернету. «Хто має вуха чути, та почує»...

Як і в будь-якій діючій структурі, крім успіхів у нас є й недоліки, є над чим працювати і до чого прагнути. Але у співробітників «гірки» завжди було, є і буде чим гордитися. І в цьому величезна заслуга нашого унікального ректора Геннадія Григоровича Півняка – Особистості, Лідера, Педагога, Науковця, потомственого Інтелігента і дуже людяної Людини. У нашому випадку 75 років – вік зрілого, досвідченого і вельми енергійного керівника.

Від душі бажаємо Геннадію Григоровичу здоров'я, багато років такого ж активного творчого життя і дякуємо за виявлену честь у вкрай скрутний для всіх нас час залишатися нашим ректором і в найближчі 5 років.

Відверто шкода анонімів-наклепників – вибори пройдуть, а їм жити далі та дивитися усім нам в очі.

 

Співробітники

Національного гірничого університету

Антоніна Дибріна

Анатолій Пашко

Оксана Дробітько

Надія Гринько

Валентина Шабетя

Любов Лупацій

та багато-багато інших


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт