Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
17.02.2016

Нові обрії співпраці з литовськими ВНЗ

У Національному гірничому університеті 16 лютого 2016 року побувала делегація представників дипломатичних і наукових кіл Литовської Республіки

Делегація у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса і декана факультету політичних наук і дипломатії Університету Вітаутаса Великого Лєкіса Шарунаса з офіційним візитом побувала на Дніпропетровщині. Метою приїзду було обговорення питань розвитку двостороннього співробітництва , у тому числі в галузі науки й освіти.


За сприяння Почесного консула Литовської Республіки в м. Дніпропетровську Віталія Півняка були проведені зустрічі членів делегації з першим заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олегом Кужманом і головою Дніпропетровської міськради Борисом Філатовим. Важлива робоча зустріч відбулася також з керівництвом і науковцями Національного гірничого університету.


У стінах 116-річного Національного гірничого університету за столом перемовин з Марюсом Януконісом і Лєкісом Шарунасом працювали ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк,  проректор з науково-педагогічної і навчально-виховної роботи Юрій Хоменко, директор ННЦ МС Михайло Рогоза,  директор Інституту МОНП Олександр Шаров, начальник відділу міжнародних зв’язків Олександр Ковров, завідувач кафедри історії та політичної теорії НГУ Геннадій Первий, доценти Дмитро Колісник, Богдан Галь, Олена Єгорова й інші особи. Для обговорення значилися наступні питання: наукові та методичні здобутки НГУ (доповідач Геннадій Півняк), політологічні студії та інфраструктура гуманітарної складової НГУ (доповідачі Дмитро Колісник і Геннадій Первий),  можливості співпраці між НГУ та Університетом Вітаутаса Великого (доповідачі Олександр Ковров і Олександр Шаров), можливості навчання і стажування у Литві студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників НГУ (доповідачі Геннадій Півняк і Лєкіс Шарунас).Литовські гості і господарі в досить короткий час, відведений для зустрічі,  розлого презентували наукові школи політології й гуманітарні напрями розвитку обох університетів. Професор Олександр Шаров ознайомив присутніх з досвідом співпраці ВНЗ Литви і досвідом академічних обмінів студентів і науковців НГУ. Родзинкою зустрічі став виступ співробітниці Народного музею історії ім. О.М. Поля НГУ Світлани Зимницької, яка нещодавно отримала другу нагороду Міжнародного конкурсу імені видатного дослідника історії Великого князівства Литовського професора Юліуша Бардаха. Молода дослідниця НГУ серед лауреатів стала єдиною представницею з України, перемогу з нею розділили польські й білоруські  науковці.

Професор Лєкіс Шарунас запропонував декілька напрямів щодо початку й подальшого розвитку співпраці між Національним гірничим університетом й  Університетом Вітаутаса Великого. Додамо, що це була знакова зустріч, тому що проходила вона саме 16 лютого – в День відновлення державності Литви, що вважається нині головним святом цієї країни.Відвідини Дніпропетровська й Національного гірничого університету у такий важливий для литовців день є ознакою великої поваги дружнього нам народу до України. Наразі Литовська Республіка – це найактивніша країна-лоббіст інтересів і суверенних прав України у Європейському Парламенті та Раді Європи на тлі зовнішньої агресії, яка гальмує рух України до повноцінного членства в ЄС.

 

Валентина Шабетя,ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт