|
14.03.2016
Mein wunderschoener Heimatort«Край, в якому я живу: історія, культура» - таку назву мала Міжнародна науково-практична конференція», нещодавно проведена в Національному гірничому університеті
Її організувала й провела Кафедра перекладу НГУ (завідувачка професор Тетяна Введенська) за підтримки Асоціації германістів України та Німецької служби академічних обмінів ДААД.
На конференцію з’їхалися студенти українських ВНЗ, були також представники з Польщі, які вивчають німецьку мову і в майбутньому мріють стати викладачами або перекладачами. За умовами конференції робочою мовою стала саме ця мова - одна із найбільш популярних у світі, якою зараз розмовляють понад 100 млн. чоловік. ![]() Тож і про свій ріднокрай студенти розповідали німецькою - державною мовою Німеччини, Австрії, Ліхтенштейну, Швейцарії. Це друга найбільш популярна мова у Європі після англійської. В Європі вона посідає друге місце за частотою використання у галузях економіки, орієнтованих на експорт. Німеччина всіляко підтримує й розвиває обмін студентами. Німці всіма силами намагаються розвивати міжнародні взаємозв’язки. Вони вкладають гроші не тільки в розвиток освіти у своїй країні, але й спонсорують багато навчальних закладів за кордоном. ![]() На відкритті конференції з вітальним словом виступили ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк, віце-консул Генерального консульства Німеччини у Дніпропетровську пан Маттіас Кох, директор Інституту електроенергетики професор Олексій Іванов, доцент Технічного університету «Вроцлавська політехніка» Дагмара Сцалега, викладач Мовного центру Технічного університету «Вроцлавська політехніка» Анна Каніа. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() На першому пленарному засіданні учасники прослухали доповіді лектора ДААД Олафа Міттельштрасса і викладача Центру іноземних мов ТУ «Вроцлавська політехніка» Анни Каніа. ![]() ![]() Студенти і гості конференції з багатьох міст України виступили зі змістовними доповідями на 4 секціях і отримали заслужені оцінки за знання німецької мови. Польські студенти з ТУ «Вроцлавська політехніка» Пьотр Бєляк і Пжемислав Бєрнацькі старанно підготувалися і розповіли про своє рідне місто Вроцлав і Alma mater. Крім того, за інформацією координатора Асоціації українських германістів Тетяни Галушко, у конференції взяли участь також і німецькі студенти з університетів Геттінгена і Шверіна, які надіслали відеодоповіді. ![]() ![]() ![]() Одночасно з роботою секцій була проведена презентація програми «Erasmus» для українських студентів, яку представила доцент ТУ «Вроцлавська політехніка» Дагмара Сцалега. Студенти Дніпропетровської консерваторії вітали учасників і гостей конференції чудовою музикою Й. Гайдна. ![]() З великим задоволенням гості конференції і студенти відвідали тематичну концертну програму »Мистецтво і музичне життя Дніпропетровська», в якій взяли участь студенти місцевої консерваторії і представники діаспор, що проживають в Дніпропетровську. Надовго запам’ятається слухачам у залі Культурно-освітнього центру університету неповторний спів дівочого вокального ансамблю «Мальви» НГУ, які вміють передати український колорит. ![]() ![]()
Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ Фото Альони Леонович
|