Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
25.03.2016

Новодосліджені сторінки історії Придніпров’я

В НГУ 25 березня у Народному музеї історії ім. О.М.Поля НГУ відбулася V Всеукраїнська краєзнавча конференція «Новодосліджені сторінки історії Придніпров’я  та проблема увічнення імен та подій».


Започаткована з ініціативи і за участю професорів В.В. Пушкіна і Г.К. Швидько щорічна Всеукраїнська краєзнавчіа конференція «Новодосліджені сторінки історії Придніпров’я  та проблема увічнення імен та подій» уп’яте розпочала свою роботу під егідою Національного гірничого університету, Інституту гуманітарних проблем НГУ, кафедри історії та культури Придніпров’я, Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Її учасниками стали науковці нашого міста, а також Києва, Запоріжжя, Кам’янського, Корсунь-Шевченківського, які розглянули тематичні напрямки: видатні особистості Придніпров’я, невідомі та маловідомі події в історії Придніпров’я ХІХ–ХХ ст., проблеми увічнення пам’яток історії та культури на сучасному етапі.

До учасників конференції звернувся ректор Національного гірничого університету, академік НАН України Геннадій Півняк, відзначивши безумовну необхідність досліджень науковців щодо минувшини і особистостей, які творили історію ріднокраю .


Завідувач кафедри історії та політичної теорії Національного гірничого університету Геннадій Первий продовжив пленарне засідання привітанням з ювілеєм постійної учасниці конференцій, професора Надію Ченцову.


Доповіддю  «Діячі катеринославської археології (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)» , над якою працювали професор Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Ірина Ковальова та її учениця, викладач Дніпропетровського автодорожного технікуму Ганна  Руденко, розпочалася практична частина конференції.

Позапрограмним, але надзвичайно злободеннним стало звернення голови правління міської громадської організації «Дніпропетровський общинний фонд» Ігоря  Шпірки щодо екологічної проблеми експлуатації Запорізької греблі і його пропозицій стосовно нової культурної парадигми, у тому числі раціонального використання земельних ресурсів поблизу колишніх Дніпрових порогів.


Як завжди неординарною і полемічною була доповідь завідувача відділу «Музей історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області» ДНІМ ім. Д.І. Яворницького Максима Кавуна «Лазар Глоба: питання iсторико-бiографiчноi реконструкцii та метаморфози iсторiографiчного образу».


Більше 20 доповідей , представлених на конференції, яскраво відобразили багатогранність життя різних прошарків населення Катеринославщини, культуру краю, життя і діяльність  видатних і маловідомих його особистостей. Хочеться висловити велику подяку учасникам конференції за їх небайдужість і прагнення історичної правди.


Надія Гринько, ІАЦ НГУ

Фото Євгена Ланевича, відеостудія «Юність»  


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт