Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
01.04.2016

ВСЕУКРАЇНСЬКІ ГОНЧАРІВСЬКІ ЧИТАННЯ-2016

У Центрі культури української мови імені Олеся Гончара НГУ 31 березня-1 квітня відбулися ВСЕУКРАЇНСЬКІ ГОНЧАРІВСЬКІ ЧИТАННЯ.


На традиційні Гончарівські читання, що кожного року проходять у гірничому університеті, завітали науковці, журналісти, родичі О. Гончара. Вітання учасникам конференції надіслала дружина письменника Валентина Данилівна. З теплим словом звернулася до присутніх племінниця Олеся Гончара Тетяна Гаврилівна. Вона залишається спадкоємицею садиби в Ломівці, де були написані «Прапороносці», де 101 рік берегла пам’ять про свого великого брата Олександра Терентіївна Сова. На жаль, вона сьогодні не з нами. Свічка пам’яті запалена у Центрі нагадала нам про цю великої душі жінку.

Журналіст обласного радіо Валентина Орлова розповіла про листи Олеся Терентійовича, провела глибокий аналіз кожного рядка.

Літературознавець Костянтин Дуб прочитав вірш, присвячений Олесю Гончару, він підкреслив значущість творчості письменника для підростаючого покоління.

Старший викладач кафедри історії та політичної теорії Олена Чумак поділилася спогадами про своє знайомство з Олександрою Терентіївною.

З цікавою доповіддю "Зелені руки весни", присвяченою поезії молодого бійця Другої світової Олеся Гончара, виступила письменниця Леся Степовичка.
Твори О. Гончара через призму бачення студентів і учнів Українсько-американського ліцею НГУ.


Зустріч біля Гончарової верби.


Музичні привітання народного вокального чоловічого колективу «Обертон» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України О. Переверзєва – учасникам конференції.


Фото Володимира Корінного, відеостудія «Юність»


До спискуServices

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт