Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
21.04.2016

Делегація Генерального консульства Республіки Польща у Харкові на чолі з Янушем Яблонським відвідала НГУ

Сьогодні НГУ відвідала делегація Генерального консульства Республіки Польща в Харкові, до якої увійшли Генеральний консул Януш Яблонський, віце-консули Ян Здановський і Магдалена Рак. Зустріч за круглим столом з керівництвом НГУ поклала початок нового етапу співробітництва України і Польщі у сфері освіти і науки.

Ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк розповів Генеральному консулу Польщі в Харкові про результати багаторічного співробітництва з ВНЗ і установами Польщі, а саме – освітні програми і спільні наукові проекти з ТУ «Краківська гірничо-металургійна академія», ТУ «Вроцлавська політехніка», Вищою банківською школою Вроцлава, Ягеллонським університетом та іншими ВНЗ Республіки Польща. Ректор НГУ зазначив, що співпраця має активний характер і повсякчас поглиблюється, студенти і співробітники НГУ й ВНЗ Польщі задіяні в програмах академічних обмінів, наразі розвивається англомовна магістерська програма для молоді України і Польщі.

Пан Януш Яблонський зазначив, що Генеральне консульство Польщі у Харкові охоплює сім регіонів України, і перший його приїзд на Дніпропетровщину ознаменувався візитом саме до Національного гірничого університету. Він також підкреслив, що Генеральне консульство Польщі завжди відкрите до співробітництва і реалізації нових ініціатив.

– Ми підтримуємо Україну на шляху децентралізації влади і також чекаємо на отримання безвізового режиму громадянами України, що полегшить реалізацію міжнародних проектів, – зазначив Януш Яблонський. - Незважаючи на те, що документальна процедура на отримання візи поки не спрощена, Консульство всіляко сприятиме тому, щоб учасники освітньо-наукових програм отримували візи вчасно.

Сторони обговорили теми майбутніх спільних заходів на базі НГУ й обмінялися пам’ятними подарунками.

Презентував гостям роботу Центру українсько-польської співпраці НГУ його директор Роман Дичковський. Зокрема, повідомив, що в ЦУПС НГУ проводяться курси польської мови із видачею сертифікату двох вищих навчальних закладів: Національного гірничого університету та Краківської гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташиця. Центр є також єдиним в Україні, де можна скласти сертифікаційний екзамен Міністерства вищої освіти і науки Польщі за програмою "Польська мова для іноземців". До того ж, у Центрі здійснюється підготовка слухачів за програмою «Карта поляка». Особливе місце тут займає вивчення історії і культури Польщі.

Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський поспілкувався зі слухачами курсів польської мови ЦУПС і побажав їм наполегливості на своєму шляху. Він також відзначив високопрофесійність Центру і висловив свою підтримку його діяльності.

ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт