Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
08.09.2016

НІ ДНЯ БЕЗ СЛОВНИКА!

8 вересня весь світ відзначає  Міжнародний день грамотності. До цієї дати Центр культури української мови ім. Олеся Гончара (в подальшому  ЦКУМ) Національного Гірничого університету  з допомогою  Наукової бібліотеки НГУ підготував виставку енциклопедичних, технічних, тлумачних, лінгвістичних  та інших словників під назвою  «ГРАМОТНІСТЬ  І ОСОБИСТІ МОЖЛИВОСТІ».  До цього доклали руки ст. викладач кафедри історії і політичної теорії Наталя КОСТЮК, доцент Ірина ЦЮП’ЯК, викладач Олена ЧУМАК, провідний фахівець ЦКУМ Реґіна ІВЧЕНКО).


Першими виставку оглянули студенти першого курсу ФІТ (факультету  інформаційних технологій).  Цікаву розмову на тему «Мова і професійна діяльність» про значення рідної та іноземних мов для студента, майбутнього фахівця-айтішника провела провідний фахівець ЦКУМ, письменниця Леся  СТЕПОВИЧКА.  Студенти знайомилися з інтелектуальними скарбами людства, з найрізноманітнішими словниками. Кожен обрав собі словника, відкривав і читав із нього вголос якийсь рядок. Особливу цікавість викликали словники з гірничої справи, фразеологічні та словники імен та прізвищ. 


Пані Леся  закликала студентів користуватися також багатющими скарбами українських словників Бориса Грінченка, Святослава Караванського та Олекси Вусика, і процитувала фрагмент із вірша Максима Рильського «Мова»: 

Не бійтесь заглядати у словник:

Це пишний яр, а не сумне провалля;

Збирайте, як розумний садівник,

Достиглий овоч у Грінченка й Даля,

 Не майте гніву до моїх порад

І не лінуйтесь доглядать свій сад!

 

Заняття завершилося флешмобом «Ні дня без словника!»


 

ЦКУМ запрошує всіх бажаючих оглянути виставку словників в ауд 57/1.

Приємного перегляду!

 

Надія ГРИНЬКО,

ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт