Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
08.12.2011

Військова кафедра НГУ святкує 85-річчя! (ВІДЕО)

 

Військова кафедра НГУ святкує 85-річчя!

8 грудня Військовій кафедрі Національного гірничого університету виповнилось рівно 85 років. З нагоди такої події відбулось урочисте вручення  цінних відзнак, подяк, а також вшанування найкращих студентів. Але цього року ювілей подвійний, адже танкова кафедра святкує своє 50-річчя (її було відкрито у 1961 році) 


Кафедра військової підготовки в НГУ створено у 1926 році. Тут викладають висококваліфіковані, досвідчені військові фахівці, які мають всебічну військову підготовку і володіють сучасними методами і формами навчання та виховання студентів. Нині кафедра здійснює підготовку офіцерів запасу для Сухопутних військ Збройних Сил України. Програма підготовки офіцерів запасу розрахована на 2 роки. До військової підготовки залучаються студенти, які навчаються на 3-4 курсах гірничого університету та інших вищих навчальних  закладів м. Дніпропетровська. На кафедрі військової підготовки майбутні офіцери оволодівають необхідними військовими знаннями основ теорії і практики застосування підрозділів у сучасному загальновійськовому бою. Також студенти вивчають військово–інженерну справу;  зв`язок;  захист від зброї масового ураження; топографію та інші дисципліни.

Серед випускників найстарішої кафедри університету  є і ті, хто присвятив себе військовій службі, а саме: генерал-лейтенант Шалугін Олександр Васильович (замкомандуючого), генерал-майор Моложен Володимир Олексійович, підполковники Дроздов, Орешніков, майори Трясак, Клеусов, Услащев, старший лейтенант Валенізов та багато інших.

Багато випускників кафедри зараз є відомими викладачами, професорами Гірничого Університету. Зокрема, ректор університету Геннадій Григорович Півняк у минулому навчався на військовій кафедрі.

Свято пройшло у теплій, дружній атмосфері і закінчилось святковим концертом, в якому студенти кафедри мали змогу довести, що вони не лише захисники Вітчизни, але і талановиті молоді люди, гідне майбутнє української держави.До списку© 2006-2021 Інформація про сайт