Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
28.05.2013

Англійська як універсальна міжнародна мова.

В сучасному світі складно переоцінити необхідність вивчення англійської мови. Для отримання інформації і новин з перших рук знання англійської просто необхідні. А ще - спілкування, комп'ютерні технології, інтернет. Для багатьох людей англійська мова – справжнє вікно у світ. А найголовніше — це мова міжнародного спілкування. Тому я хочу познайомити вас з Українсько-Американським лінгвістичним центром (УАЛЦ).


УАЛЦ був створений у 1995 році при Національному гірничому університеті і працює за програмою престижних коледжів США. У наш час це єдиний в регіоні центр з вивчення американського варіанту англійської мови, культури та історії США.

УАЛЦ має особисту навчальну програму, яка включає у себе синтез ноу-хау, розроблених американськими авторами для розвитку навичок розмовної мови. У Центрі працює висококваліфікований та творчий викладацький склад. Слухачі Центру відзначають приємну атмосферу, яка сприяє подальшому навчанню. Центр має у своєму розпорядженні багатий навчальний матеріал: відеотеку кінострічок англійською мовою, бібліотеку художньої літератури тощо.

На базі УАЛЦ працює розмовний клуб англійської мови “Just English”, неформальне спілкування у якому сприяє розвитку мови, спілкуванню та розширенню ерудиції. Як кажуть у Центрі, “вивчати англійську ніколи не пізно”. Наймолодшому слухачеві тут усього п’ять років, а найстаршому - шістдесят вісім. Консолідуючу роль відіграють викладачі УАЛЦ, вони сприяють поєднанню якісної освіти і невимушеної атмосфери за чашкою кави, яка оживляє навчальний процес.

- Я навчаюсь тут з жовтня 2011 року. Треба було підвищити знання англійської мови у зв'язку з майбутнім переїздом. До цього в мене був нульовий рівень знань, бо у школі я вивчала німецьку мову. Але вже через шість місяців мені вдалося набагато покращити знання англійської. Вважаю, що підвищенню мого рівня посприяли заняття, побудовані на реальних true-story. Хочу подякувати директору УАЛЦ і моєму безпосередньому викладачу Вікторії Гарріївні Нікітіній. Це людина з великою харизмою, яка заряджає своєю енергією. Дивлячись на неї, хочеться знати і встигати більше. Вона для мене - зразок. (Із інтерв'ю з Ольгою Догадайло, слухачкою УАЛЦ).

- Я навчаюсь у Центрі порівняно недовго, з січня цього року. Підштовхнула мене до вивчення англійської мови туристична подорож до Туреччини, де я зовсім не змогла спілкуватися з місцевими жителями. Ось тоді і вирішила вивчати іноземну мову в УАЛЦ. Тут я відразу відчула велику підтримку, чудову дружню атмосферу. Вікторія Гарріївна - гарна людина і чудовий викладач, різнобічна особистість. Під її керівництвом вивчення англійської мови стає легким і цікавим. (Із інтерв’ю з Оленою Варченко, слухачкою УАЛЦ).


Нещодавно в Центрі було проведено міжнародну конференцію для викладачів УАЛЦ. У ній взяли участь викладачі з Корпусу миру Катрін Герерра, Саманта Сакс, Брендон Платт, Пітер Моор, Кіп Мадден. Під час конференції мовники обмінювались досвідом, розглядали питання, як інтегрувати сучасні методики читання, розмовної практики та граматики англійської мови серед українських слухачів.

Також УАЛЦ дозволяє пройти курс навчання з англійської мови в одній з мовних шкіл Лондона, яка акредитована при Посольстві Великобританії в Україні (вона знаходиться в самому центрі Лондона). Навчальна програма передбачає 4 тижні навчання, а проживати можна у приймаючій родині або у гуртожитку.

УАЛЦ пропонує навчання в літній школі для дітей 9-13 років. Для літнього курсу розроблена спеціальна програма, що співпадає як з інтересами слухачів, так і їх батьків. Програма включає роботу з навчальним матеріалом (лексика та граматика), зміну обстановки, ланч, прогулянку на свіжому повітрі, пікнік у парку, який буде супроводжуватися іграми та розвагами. Діти можуть переглянути фільми, серіали, ТВ-шоу англійською мовою. У майбутньому всі діти приходять до НГУ та УАЛЦ як студенти і отримують спеціальність за фахом перекладача.

УАЛЦ пропонує студентам та всім охочим взяти участь у програмі Work and Travel. WorkandTravel — це програма культурного обміну, яка дає можливість молоді працювати у США під час літніх канікул, виконуючи некваліфіковану роботу (здебільшого обслуговуючим персоналом у готелях, ресторанах). Ця програма дає можливість не тільки опанувати нову роботу, але і покращити рівень знань з англійської мови.

Хочу додати, що на сьогодні знання іноземної мови, особливо англійської, дуже важливі для кожної освіченої людини. Можна читати іноземних авторів в оригіналі, слухати пісні та розуміти слова і зміст. Англійська розширює сприйняття світу і допомагає краще розуміти людей та іншу культуру. Англійська — це мова бізнесу, тому знати її потрібно кожному з нас.

Наталія Савенко, студентський пресс-центр НГУ


До списку© 2006-2021 Інформація про сайт