Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
06.10.2016

Посвячення студентів-старшокурсників у гірники

За доброю традицією Національного гірничого університету, під час проведення Форуму гірників завжди відбувається театралізоване посвячення студентів-першокурсників у гірники. 
Цей особливий ритуал звеличує шановану професію ГІРНИКА, професію мужніх і сміливих чоловіків. 

Таке свято відбулось і цього року 6 жовтня. Посвята в гірники відбувається перед поважним міжнародним зібранням Форуму-2016 урочисто й піднесено. До зали вносять штандарти факультетів НГУ, звучить гімн студентів «Гаудеамус» і на сцені з’являється Гірник, щоб привітати нове поповнення шахтарської родини. Він задоволений цією подією і розказує про щире серце і відкриту душу гірників. Гірник вдячний юнакам, які обрали професію за покликанням і впевнений, що молоде поповнення буде вірно служити гірничий справі. 


До молодих гірників звертаються в мантіях ректор НГУ академік НАН України Г.Г.Півняк і директор гірничого інституту В.І.Бузило та гості: професор Есслінгенського університету Н.А.Нойбергер (Німеччина) і директор інституту «Кривбаспроект» В.В.Перегудов. 
  
« Ми з хвилюванням проводимо ритуал посвячення в гірники, передаємо естафету молодому поколінню. Хто пройде цю посвяту - стає вірним громадянином і сином України. Ви маєте велику честь стояти перед кращими викладачами та іноземними гостями и давати клятву на вірність гірничій справі. Ми благословляємо вас, аби ви дбали про державу, любили батьків, шанували своїх викладачів НГУ – кращих вчителів у вашому житті»,- зазначив Геннадій Григорович. Шановні гості також висловили побажання на адресу винуватців свята І розпочалась урочиста церемонія посвячення в гірники та проходження шахтарської штольні. 


Сьогодні на вірність гірничій справі присягали найкращі студенти-старшокурсники: відмінники, учасники міжнародних конференцій, активісти, продовжувачі династій, спортсмени. Привітати молодих гірників прийшли красуні-студентки зі співочого гурту «Мальви» , вони подарували юнакам щиру українську пісню. Особливо піднесено лунав гімн Національного гірничого університету у виконанні всієї зали, надихаючи винуватців події на щасливе майбутнє.
 
  

Нехай ці молоді хлопці пам’ятатимуть все життя, як рідна alma-mater береже цю традицію посвячення в гірники, пишається своїми випускниками і дбає про їхнє подальше трудове доросле життя.

 


ІАЦ НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт