Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
13.10.2016

Відверта чоловіча розмова

На військовій кафедрі Національного гірничого університету в рамках відзначення Дня захисника України зустрілись три покоління військових.

Начальник військової кафедри НГУ, полковник М. П. Кондратюк став ініціатором зустрічі, на яку запросив викладача НГУ, учасника АТО Д. О. Кошку, аби в тісному чоловічому колі разом з курсантами поговорити про військову справу в Україні, про роль військових та захист нашої країни.


Курсантам було цікаво послухати інформацію про історію виникнення Дня захисника України і чому це свято відзначається в нашій державі саме 14 жовтня під час святкування Покрови Пресвятої Богородиці. Особливої актуальності набуває це свято сьогодні, коли нашій державі доводиться відстоювати свою незалежність, боротися за свою територію втрачати своїх найкращих синів. Роль військових під час проведення АТО на Сході України є дуже важливою. Від професіоналізму, військової підготовки та майстерності, знань залежать долі людей і доля нашої держави. Тому курсанти військової кафедри НГУ розуміють той рівень відповідальності, який покладається на них, і ретельно вивчають військову справу.


Під час цієї зустрічі курсанти дізналися про хід Антитерористичної операції, яка триває вже більше двох років. У чоловічому колі говорили про мобілізації, про кількість військовослужбовців та добровольців, які захищають рідну землю, про роль волонтерів, про нагороди військових. Полковник М. П. Кондратюк закцентував увагу юнаків на ролі захисників від Дніпропетровщини. 25 тисяч громадян від нашої області за час шести хвиль мобілізацій взяли участь в АТО. Це найбільша кількість захисників серед інших областей України.


З глибоким сумом говорили про загиблих. У залі лунали прізвища наших земляків, які поклали життя за Україну, і гірким щемом вони відбивались в серцях курсантів. Очільник військової кафедри зачитував і зачитував імена героїв, але це поки не вся інформація. Він пообіцяв своїм підопічним, що прийде час – і ми дізнаємося про всіх захисників. Україна повинна знати своїх героїв та шанувати пам’ять про них. Під час зустрічі вшанували хвилиною мовчання загиблих синів і дочок.

Університетський викладач Дмитро Олександрович Кошка теж виконував свій громадянський обов’язок – захищав Україну в зоні АТО. Зараз він представляє резерв корпусу в нашій області. Курсантам було цікаво поспілкуватися з героєм, який відверто ділився з хлопцями спогадами та відповідав на їхні запитання. Дмитро Олександрович – частий гість на кафедрі військової підготовки НГУ, він запропонував свою дружбу юнакам і не соромитись звертатися й під час навчання. Від гостя курсанти отримали запрошення взяти участь у міських заходах щодо святкування Дня захисника України 14 жовтня.


Підсумовуючи цю зустріч у чоловічому колі начальник військової кафедри НГУ, полковник М.П.Кондратюк зазначив, що велика кількість випускників цієї кафедри пройшла або проходить випробування зоною АТО, і ті знання, які вони отримали в стінах нашого навчального закладу стали їм в нагоді. Колектив викладачів військової кафедри докладає чимало зусиль, аби сформувати гармонійно розвинутих особистостей, виховати справжніх патріотів, справжніх фахівців для Збройних сил України.

Напередодні державного свята Микола Петрович привітав курсантів з Днем захисника України, побажав якісно оволодівати знаннями та щиро любити нашу Батьківщину – Україну, оберігаючи її мир та спокій.

Фото Володимира Корінного (відеостудія «Юність»)


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт