Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
25.10.2016

Новий вимір міжнародної співпраці Україна - Литва

В березні 2016 р., завдяки підтримці Почесного консула Литовської Республіки в Україні Віталія Півняка, Національний гірничий університет відвідала делегація Каунаського університету ім. Витаутаса Великого. Результатом візиту стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між двома університетами.

Генеральна угода відкрила шлях до тісного співробітництва у сфері вищої освіти між Україною та Литвою. Практичним втіленням такої співпраці стало відкриття Центру наукового та освітнього співробітництва з країнами Балтії на базі юридичного факультету НГУ. Вже в червні поточного року факультет політології і дипломатії Університету Витаутаса Великого і кафедра історії та політичної теорії уклали угоду про відкриття спеціалізації „Світова політика та економіка”. Цей унікальний проект не має аналогів в Україні. Навчання за цією спеціалізацією відкриває можливості для українських студентів отримати два державних дипломи про вищу освіту: Національного гірничого університету та Університету Витаутаса Великого за подвійною спеціальністю: політолога-міжнародника та економіста-міжнародника. Курс навчання за програмою передбачає навчання в Україні та Литві, захист дипломної роботи за подвійним науковим керівництвом литовських та українських професорів. Оплата за навчання буде здійснюватися на пільгових умовах, литовська сторона вживає активних заходів щодо запровадження стипендій для обдарованої української молоді.

26-29 вересня 2016 р. делегація НГУ відвідала Університет Витаутаса Великого. Під час візиту обговорювалися і були схвалені подальші кроки до співпраці: відкриття магістерських спеціалізацій за широким спектром освітніх напрямків: гуманітарна освіта, ІТ-технології, екологічна безпека, міжнародне право та інші. Кафедра історії та політичної теорії НГУ домовилася про створення спільної магістерської програми „Історична демографія” з факультетом гуманітарних наук Університету Витаутаса Великого. Ця програма також є унікальною на пострадянському просторі. В листопаді 2016 р. відбудеться підписання угоди про відкриття магістерської програми з міжнародного бізнес-права на юридичному факультеті НГУ.

Освітня співпраця між університетами доповнена широким спектром напрямків наукового співробітництва. Провідний фахівець кафедри історії та політичної теорії НГУ, кандидат історичних наук Зимницька Світлана Павлівна отримала грант Університету Витаутаса Великого на стажування в університеті. Фахові видання Університету Витаутаса Великого, індексовані системою Скопус, готові прийняти публікації науковців НГУ. Досягнуто домовленості про запровадження широкого кола спільних наукових програм на базі двох університетів.

Широкий спектр освітнього та наукового співробітництва свідчить про великий інтерес українських та литовських вишів до взаємовигідної співпраці, залучення вищої школи України до європейського ринку освітніх послуг. Виші-партнери отримають додатковий стимул до пошуків грантового фінансування розвитку вищої освіти та науки України і Литовської Республіки.


За матеріалами кафедри історії і політичної теорії

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт