Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
10.11.2016

Академічне оповідання в НГУ писали колективно

Перед початком Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності його учасники у двох аудиторіях Національного гірничого університету спробували створити колективний твір про українську мову.


Свято української писемності та мови припадає на день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, упорядника „Повісті врем’яних літ”, однієї з найвидатніших пам’яток світової культури. Вважають, що саме Нестор Літописець поклав початок української писемності.
 
Цього дня перед початком радіодиктанту його учасники у двох аудиторіях Національного гірничого університету спробували створити колективний твір про українську мову. Усім бажаючим запропонували написати по одному реченню про значення мови в житті кожного. До справи долучилися разом зі студентами ректор НГУ академік НАН України Г.Г.Півняк, проректори, декани, викладачі, співробітники, бібліотекарі й навіть письменниця Леся Степовичка. Вдумливо формулювали свої думки, писали грамотно, старанно виводячи кожну літеру. Дякуємо усім небайдужим до рідного Слова.

IMG_0532.jpg
 
Ще раз мали нагоду переконатись у тому, що у Національному гірничому працюють найкращі викладачі, тут навчаються найкращі студенти, наша велика гірнича родина – міцна та єдина! 
Ми радіємо, що уміємо бути разом!
 
Тож до вашої уваги пропонуємо відредаговане викладачами Центру культури української мови імені Олеся Гончара Академічне оповідання.

АКАДЕМІЧНЕ ОПОВІДАННЯ

Національний гірничий університет – визнаний осередок для вивчення української мови. Старовинні стіни і вся його територія – то є особливий духовний український простір. Державність мови є універсальною формою об’єднання людей різних поколінь. Розмовляючи українською, ми зможемо залишитися нацією, бо це спосіб самовдосконалення, спосіб вираження наших думок і почуттів.
 
Українська мова – це мова мого народу, це його минуле, теперішнє і майбутнє. Пишаємось Центром культури української мови, який носить ім’я мого земляка – Олеся Гончара. Тут легко й приємно вивчати українську. Це не зусилля, а збагачення. Заняття з української мови – це завжди свято для студентства. Ми залюблені в українське слово, бо розуміємо, що це справжній шлях для навчання в нашому житті. Мова віддзеркалена в кожному студентові, викладачеві та навіть просто гостеві Національного гірничого університету.
 
Гірничий університет – крок у майбутнє. Саме тут готують професіоналів, які з часом піднімуть українську економіку. Хоча навколо мене не всі говорять українською, це не заважає мені відчувати себе українцем. Хочу, щоб в Національному гірничому університеті повсюди панувала українська мова, оскільки дуже люблю рідну мову, Вона серцю моєму мила, вона для мене наймелодійніша, наймилозвучніша у світі. В українській мові є вислів «наша верба найрозкорчакуватіша». І гордістю сповнюється моя душа, що можу вільно спілкуватися українською, у небо надсилаючи рідне слово.
 
Для кожного з нас рідна мова – дорога спадщина, яка об’єднує у собі народну мудрість. Українська мова – це козацький дух, це свобода, мова вольності, мова моїх пращурів, спосіб життя, співучість нашого народу, це скарб, це наше коріння. Рідна мова – це вияв патріотизму до рідної країни. Засіб комунікації, завдяки якому людина виражає свої думки. Мова – душа кожної нації, її святиня. Наша мова найкраща в світі.
 
У Національному гірничому університеті формується моє майбутнє, а значить і майбутнє моєї країни. Гірнича спільнота має багаті традиції пошанування української мови, її популяризації. Я пишаюся тим, що можу розмовляти українською мовою в аудиторіях вишу, в якому я навчаюсь. Радію, що сьогодні долучився до ВЕЛИКОЇ справи.

Наш ректор спілкується українською. Наш декан спілкується українською. Більшість моїх одногрупників говорять українською – це ж природно як дихати. Сьогодні ми стали свідками того, як українське слово зближує нас. Мова єднає націю. Моя мова – моя гордість. 

Любімо наш Гірничий університет – він дає можливість розвивати український простір. Друзі-студенти! Вклонімося Слову в його красі та виразності, влучності та розмаїтті! 

Українська мова – це мати єдності, батько громадянства й сторож держави. Мова – це частина мене, а я частина України. Вірю в українську мову, вірю в своє майбутнє! 

Учасники Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності.

ДВНЗ «Національний гірничий університет»
9 листопада 2016 року.



Матеріал наданий Центром культури української мови ім. Олеся Гончара НГУ

До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт