Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
11.11.2016

Перша дніпровська «Ніч науки» у стінах НГУ


«Інноваційні розробки відкривають світ, а наука – це системність знань. Сьогодні усі присутні мають унікальну можливість доторкнутися до науки»,- зазначив ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк.


Уперше у Дніпрі, а саме у стінах Національного гірничого університету, відбувся унікальний студентський захід, приурочений до Міжнародного дня науки – «Ніч науки – 2016». Незважаючи на примхи погоди, на теплий вогник НГУ злетілися делегації всіх вишів Дніпра, науковці, шкільна молодь обласного центру, небайдужі до науки дніпряни. Приміщення, в якому відбувався захід, було вщент переповнено, але ніхто цим не переймався, у всіх горіли очі й було одне бажання – все побачити, кругом встигнути.

У Європі подібні заходи вже стали доброю традицією, які стимулюють популяризацію науки та вміння науковців презентувати свої здобутки широкому загалу.
На це молодіжне зібрання завітав заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Каміль Примаков, який висловив безмежне задоволення такою активністю молодих людей:«Я дев’ять років тому закінчив навчання в стінах НГУ, і радий знову повернутися сюди. Це гарний старт для розвитку науки і освіти цього університету і для області загалом».

Ректор Державного ВНЗ «Національний гірничий університет», академік НАН України, професор Г.Г. Півняк на правах господаря та організатора цього незвичайного заходу, подякував молоді за жагу до навчання та науки, побажав бути щасливими, любити життя й обов’язково вступати на навчання до НГУ. Гірничий чекає на допитливих, небайдужих й любить своїх студентів.


Організатори заходу запрошували оглянути стенди учасників та партнерів, експозиції, презентації, лабораторії, кафедри, аудиторії, музеї, взяти участь в дослідах, експериментах, цікавитися новинками, не боятися запитувати і просто прогулятися коридорами НГУ, вдихнути освітянського та наукового повітря. Тож «Ніч науки» - пройшла чудово і неповторно. Цього вечора справжні видовищні дійства демонструвала студентська молодь вишів Дніпра . Команда хіміків ДНУ ім. О. Гончара показувала вогняні експерименти, а студенти університету МВС затримували так званих злочинців. Кафедра електропривода НГУ дивувала гостей новітньою машиною, яку студенти збирали власноруч декілька місяців. Представники кафедри інженерної геології НГУ влаштували для бажаючих цікавий конкурс: давали спробувати воду з різних областей України, а тим, хто зміг вгадати, – вручали пам’ятні подарунки. Всі охочі мали змогу відвідати гуманітарний та технічний лекторії.Кількість та різноманітність заходів «Ночі науки» вражала. Байдужих не було: горіли, бажали, гомоніли, сміялися, експериментували і були щасливими від того, що доторкнулися до науки. Все вийшло і з нетерпінням чекатимемо наступну «Ніч науки»!


Фото відеостудії «Юність»
ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт