Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
06.02.2017

Юридична клініка – інноваційний напрямок розвитку правової освіти в Україні

Починаючи з 2004 року на базі юридичного факультету ДВНЗ «НГУ» діє проект «Юридична клініка», метою якого є максимальне наближення студентів факультету до практичної діяльності юриста та надання безкоштовних консультацій малозабезпеченим мешканцям міста Дніпро.Юридична клініка є структурним підрозділом вищого навчального закладу II–IV рівнів акредитації, що здійснює підготовку фахівців за напрямом «Право», і створена як база для практичного навчання та проведення навчальної практики студентів старших курсів, зокрема в НГУ.

Студенти Юридичної клініки мають змогу на практиці застосувати здобуті під час навчання знання. Саме тут їм надана можливість реалізувати власний потенціал та здобути навички професійної діяльності за фахом.

Не суха теорія, а гнучка практика, життєві ситуації, реальні справи, судові позови надають можливість студентам проявити себе без відриву від навчання. Досвід, отриманий в Юридичній клініці, перетворює недосвідчених студентів на справжніх фахівців та майстрів своєї справи. Юридична клініка НГУ виступає як потужна практична база для студентів, які хочуть навчатися.

Із завдань, які покликана виконувати Юридична клініка, випливають принципи її діяльності: безоплатність, гуманізм, добровільність та конфіденційність.
 
Студенти, які працюють у Юридичній клініці, виконують дуже важливу соціальну функцію для суспільства щодо правової освіти населення. Тут отримують безкоштовну юридичну допомогу студенти, пенсіонери, безробітні та інваліди. Ця демократична структура дозволяє цим особам, що дуже часто не знають про свої права, отримати доступ до правових послуг.


Юридична клініка – це інноваційний напрямок розвитку правової освіти в Україні.

Діє клініка лише під час навчального року, адже там працюють викладачі та студенти. Але за цей період вони встигають допомогти усім, хто звертається за допомогою. За 2016 рік було надано загальних консультацій – 243 ,з яких усних консультацій - 204, складено письмових документів - 39.


Студенти юридичного факультету НГУ, які працюють в Юридичній клініці, показують на практиці вміння розуміти проблеми наших громадян, демонструють їм свою небайдужість, бажання допомогти, і роблять це абсолютно добровільно та свідомо.


Олена Воронько, адвокат, викладач НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт