Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
07.02.2017

«НЕМАЛО, СКАЖУ ВАМ, ПРОЖИТО РОКІВ…»

ДРУГ  НГУ  СВЯТКУЄ ЮВІЛЕЙ

Цими днями відсвяткував свій 80-річний ювілей літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент Костянтин Семенович Дуб. На свій творчий літературно-музичний вечір, який відбувся в Палаці студентів у Шевченківськім парку, ювіляр запросив багатьох відомих і талановитих людей. Хоча професійну діяльність К. С. Дуб здійснював на кафедрі української літератури ДНУ ім. О. Гончара, він є частим бажаним гостем у Національному гірничому університеті та бере активну участь у культурно-мистецьких заходах нашого вишу. Від адміністрації НГУ його сердечно привітала з ювілеєм секретар ректорату Антоніна Дибріна.Із міста Підгороднього, де проживає ювіляр, висадився креативний десант чудових земляків: міський голова Підгороднього Галина Василівна Кузьменко, мама загиблого під Іловайськом бійця Андрія Савчука, артисти вокального народного ансамблю «Криниця» (керівник Анатолій Напрєєв), чий спів у 2016 році відзначено в ЮНЕСКО. Колектив колоритно виконав низку пісень,написаних на слова К. Дуба . На акордеоні грав і співав для ювіляра та його гостей відомий виконавець заслужений діяч мистецтв України Петро Клименко. Високий тон задав своєю присутністю і своїм виступом відомий співак, гість із світу Високої Музики Олександр Благодарний. Своєю майстерністю, божественним оксамитним баритоном і грою на фортепіано цей віртуоз, улюбленець міланської оперної публіки царственно осяяв увесь вечір і душі присутніх . Разом із ним зала в один голос співала «Всюди буйно квітне черемшина» та інші улюблені народні пісні. Між іншим, Олександр Благодарний – наш земляк. Закінчив Одеську консерваторію, пізніше навчався в Міланській консерваторії і брав приватні уроки у педагогів в Італії. Виступав в Італії, Франції, Ізраїлі, Австрії, Німеччині, Болгарії. Повернувся в Україну, де став солістом Дніпропетровського, а потім - Донецького театрів опери та балету. Нині він є артистом Дніпропетровського будинку камерної музики. Виконує головні партії в операх «Євгеній Онєгін» П.Чайковського, «Борис Годунов» М.Мусоргського, «Князь Ігор» О.Бородіна, «Ріголетто» і «Набукко» Джузеппе Верді, партію Скарпіа в «Тосці» Джакомо Пуччіні, інші. Публіка захоплено аплодувала Маестро. 


Присутні змогли також переглянути на екрані фотопрезентацію із життя ювіляра. Костянтин Семенович не лише аналізує художні твори, він сам давно займається віршуванням і є автором багатьох збірок віршів для дорослих та дітей.

 
 
Для поезії Костянтина Дуба властива народна манера слововираження, щира, задушевна інтонація. Муза степового українського акина сповнена позитивної енергії, вона прославляє радощі життя, людей праці, рідну неньку Україну, річку Кільчень, могутній Дніпро, бійців, які захищають наш мир у зоні АТО, ризикуючи життям на Донбасі. У широкім серці народного поета Костянтина Дуба визріли і вихлюпнулися на сторінки його останньої книжки «Яровій радості» не лише вірші, а й «присвят трояндове даріння» - Григорію Сковороді, ректору НГУ Г. Г. Півняку, поетам Іванові Франку, Миколі Вінграновському та Миколі Миколаєнку, льотчиці Надії Савченко, родичам Олеся Гончара, синові, доньці, онукам, зятю Роману, іншим достойникам і навіть … самому собі.
 
Пан Костянтин пише і дарує присвяти не лише окремим людям, а й цілим колективам та закладам, надихаючи їх на подальшу успішну працю , наприклад, рідній кафедрі української літератури ДНУ ім. Олеся Гончара, працівникам літературного музею, хорам, композиторам, тощо. Ювіляр є батьком двох прекрасних дітей - сина Станіслава і доньки Ірини, та люблячим дідом восьми онуків. Цього вечора на прохання гостей вродливі й талановиті юнаки розповідали про свого славного діда і про дружню родину Дубів-Цюп’яків.
 
Привітали Костянтина Семеновича й письменники. Сказали своє тепле слово однокурсник О. Завгородній і колишній студент ювіляра, нині відомий краєзнавець М. Чабан. Спогадами про мандри поетів і просвітян на чолі з Патріархом поезії Придніпров’я Вікторем Коржем поділилася автор цих рядків. Урочисте привітання від себе і М. Миколаєнка зачитала літератор Надія Філенко.
 
Ювіляра щиро вітали філологи, співробітники Центру культури української мови НГУ ім. О. Гончара: координатор ЦКУМ проф. Світлана Ігнатьєва, ст. викладач Наталя Костюк, вчителі й директори шкіл області, працівники бібліотек. Автор цих рядків читала публіцистичні та ліричні поезії.


 

Гості дарували Костянтину Семеновичу квіти, усмішки, а він віддячував їм, вручаючи кожному свою нову книжку «Яровій радості».
 
Вечір, сповнений піднесених емоцій, минув у затишній дружній атмосфері. Його провела чарівна директорка ЦКУМ ім. О. Гончара, доцент НГУ Ірина Цюп’як. Гості побажали ювіляру прожити у творчому натхненні ще багато щасливих літ. 
 
  
Леся СТЕПОВИЧКА, письменниця, провідний фахівець Центру культури української мови НГУ ім. О. Гончара

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт