Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
14.02.2017

Стажування у Польщі

Нещодавно повернулася з 4-місячного стажування у Польщі асистент кафедри відновлюваних джерел енергії Марина Сергіївна Кириченко.

Така можливість була надана молодій дослідниці в рамках однієї з найпрестижніших нагород Республіки Польща для українських науковців – нагороди ім. Івана Виговського, яку Марина Сергіївна отримала у травні 2016 року і опинилася серед 10 переможців зі всієї України.

Стажування проходило на базі двох потужних польських вищих навчальних закладів – Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташиця (жовтень-листопад 2016 р.) та Вроцлавської політехніки (грудень 2016 – січень 2017 р.)

Під час перебування у Польщі Марина Сергіївна ознайомилась зі спеціалізованими лабораторіями вказаних вищих навчальних закладів, а також з публікаціями та науковими здобутками польських і закордонних вченихУ рамках стажування асистент кафедри ВДЕ проводила дослідження у лабораторіях релейного захисту та автоматики вказаних польських вищих навчальних закладів, у напрямку захисту промислових мереж середньої напруги. Отримані практичні результати, а також корисні поради і рекомендації польських колег буде використано для завершення кандидатської дисертаційної роботи.


Користуючись нагодою, Кириченко Марина зробила виступи польською мовою перед співробітниками кафедр, на яких проходило стажування, де презентувала основні наукові та методичні здобутки Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» і кафедри відновлюваних джерел енергії. 

Також Марина Сергіївна взяла участь у заході «SmartMatch 2016 – Green Energy» у Центрі наукової та технічної інформації Вроцлавської політехніки, де виступила з доповіддю англійською мовою «The Directions for cooperation of the Department of Renewable Energy Sources at the National Mining University». 


Проведено індивідуальні зустрічі і встановлено ділові контакти з польськими та закордонними колегами та обговорено можливості подальшого співробітництва у сфері реалізації спільних наукових і освітніх проектів в рамках грантових програм ЄС «Erasmus+» та «Horizon 2020».

Ще одним важливим результатом стажування стало підвищення рівня володіння польською мовою. На базі Центру іноземних мов Вроцлавської політехніки наша колега пройшла індивідуальний курс польської мови й склала іспит на рівні С1 з оцінкою «5.5 Відмінно». Отримано академічний сертифікат ACERT, що підтверджує володіння польською мовою на рівні С1 згідно CEFR з оцінкою «5.5 Excellent» (у 2011 році було складено міжнародний іспит з польської мови на рівні В2, що підтверджено Міжнародним сертифікатом Міністерства вищої освіти і науки Польщі за програмою «Польська мова для іноземців»).


За інформацією кафедри відновлюваних джерел енергії

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт