Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
14.03.2017

Бути жінкою сміливою…

Два місяці поспіль у Дніпрі тривають безкоштовні курси самозахисту для жінок. Мета занять – навчити прекрасну половину людства важливим прийомам як фізичного, так і психологічного самозахисту.


За цей час відвідувачки курсів зможуть покращити не лише свої фізичні навички, а ще, за сприянням досвідчених інструкторів-поліцейських та майстрів спорту, навчитися ефективним та доступним прийомам боротьби, і, що важливо, отримати кваліфіковану психологічну та юридичну допомогу.

Не залишився осторонь цієї актуальної й цікавої справи й Національний гірничий університет. Зараз тривають заняття вже для другої жіночої групи. Так, завідувач кафедри фізичного виховання НГУ, президент Обласної федерації карате-до Володимир Вілянський продемонстрував для наших жінок декілька прийомів, які допоможуть їм у скрутній ситуації захиститися від нападників. Як бачимо, учасниць курсів навчає кваліфікований тренер. Разом з ним наші жінки і відпрацьовують елементи захисту від найпоширеніших випадків насильства. 


Для зручного практичного відпрацювання прийомів було навіть змонтовано відеоурок, який можна знайти в інтернеті.

За словами керівниці Гендерного клубу «Дніпро» Анни Мягких – викладача Юридичного факультету Гірничого, ідея відкриття курсів самозахисту виявилася своєчасною, актуальною, корисною для кожної жінки. Бо, на жаль, явище насильства над жінками має місце у нашому суспільстві. Слабка стать не завжди може дати достойну відсіч насильнику чи грабіжнику вдома, на вулиці, захистити себе від насильницьких дій з боку чоловіка-звіра. Вміння відстояти свою честь і гідність самостійно – важливий чинник, що дає можливість кожній жінці відчувати себе у безпеці, відчувати захищеною.


Організатори цієї програми розповідають, що за чотири дні на курси самозахисту зареєструвалися близько 300 осіб. Наразі реєстрація продовжується, і кожна охоча жінка віком від 18 років може долучитися до безкоштовного навчання – треба лише заповнити відповідну анкету.


«За цією волонтерською програмою вже працюють з жінками Національний гірничий університет та Дніпропетровський національний університет внутрішніх справ. Наразі саме у таких програмах є велика потреба, тому й закликаємо долучитися до цього соціального проекту й інші виші Дніпропетровщини », – зазначає керівник Гендерного клубу «Дніпро» Анна Мягких.


Показовим є й те, що до проекту долучилися ще й співробітники поліції. Для тих, кому базового курсу самооборони недостатньо, є можливість удосконалювати свої практичні здібності, правда, вже на платних заняттях у НГУ. Розпочнуться платні заняття у вересні, їхня вартість складатиме 250-300 грн.


Як переконує нас саме життя, захистити себе, тим більше жінці, – це вже не просто чиясь забаганка, а реальна потреба часу. Тепер дніпрянки стануть набагато сміливішими, бо їх вже навчають чинити достойний опір нападам та агресорам. Далі буде ще крутіше! Долучаймось! ІАЦ НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт