|
03.04.2017
Гончарівські читання у ГірничомуТретє квітня – День народження Олеся Гончара
Доброносними квітневими вітрами ввірвалися в Гірничий університет ці перші тепловійні дні. У Центрі культури української мови НГУ уже 18-ий рік поспіль збираються однодумці славетного земляка на Гончарівські читання: Олесь Гончар і Україна – «А я напишу Україні…»
![]() Учасників Гончарівських читань привітав ансамбль бандуристів «Розмарія» музичної школи №2 імені Андрія Штогаренка (керівники Юлія Свиридова та Оксана Манойлик).
![]() ![]() ![]() ![]() Цього року на Гончарівських читаннях говорили про кольори нашої країни, про різнобарвну палітру України Олеся Гончара. Сім кольорів України було представлено на Гончаровому святі:
![]() про синє щедре небо, волошкові простори, сині води морів і сині плеса озер, а ще про сині дівочі очі, як ніжні незабудки, що задумливо дивляться у синю даль – говорила Аліна Горохова;
жовті мамині чорнобривці й стиглі поля пшениці, сонячні усмішки українських дівчат в сонячнім промінні, а ще запашний найсмачніший хліб зі скоринкою медового ранку – згадувала Бєлова Карина;
Україну – босу прочанку з гордим серцем, кривавим сльозами українців і червоними кетягами калини представила Анна Шаповал;
а Юля Соколик говорила про Україну рожеву, майже свою ровесницю, подругу з рожевими мріями, світанковою свіжістю, натхненням, мріями…; величною зеленою княгинею, що дає віру й надію, назвала Україну Діана Панченко. Зелені ліси, гірські вершини, пахощі м’яти, похилена верба й рясні садки – це Діанина Україна;
наші чорноземи – найродючіші в світі, а ще, на превеликий жаль, наша Україна – країна трагедій і втрат, гарячої любові до народу і чорної йому зради, високих степових могил, зламаних доль… - засвідчила ще одна учасниця дійства Карина Ковальова;
а ось Інна Кисличенко оптимістично запевнила, що Україна – білого кольору, бо завжди піднімалася з колін і усе починала з початку. Про білу оновлену Україну говорила й Леся Степовичка – письменниця, член Національної спілки письменників України, і підтвердила свою думку власним віршем – «Біла Україна».
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Ведучі літературно-музичної композиції – Тетяна Сузіна, Вікторія Гавриленко та Настя Ракова із захопленням розповідали про життєві сторінки письменника Олеся Гончара, його дружину Валентину Данилівну, яка неодноразово була у гостях в Гірничому університеті, сестру Олександру Терентіївну. Були й теплі спогади про дитинство Олеся Гончара.
![]() Юля Пестова так проникливо прочитала вірш Ліни Костенко «Старесенька іде по тій дорозі», що на очах у присутніх забриніли сльози.
![]() Виступ доктора філологічних наук, професора Дніпропетровського університету внутрішніх справ Анатолія Михайловича Поповського надовго залишиться у серцях гостей Гончарівських читань. Бо не завжди почуєш про листування з відомим письменником чи особисті зустрічі з генієм епохи.
![]() На дійство було запрошено студентів Дніпровського технікуму енергетичних та інформаційних технологій разом зі своїм викладачем Надією Кирпенко. Студенти технікуму прийшли з поетичним дарунком. Ірина Сапіга та Ілля Драгунов прочитали фронтові вірші Олеся Гончара «Нині ти не впізнала мене» та «Над Бугом».
![]() Неперевершеним було художнє читання уже магістрантки Маргарити Жданової, яка не зраджує традиціям, що існують в творчому колективі Центру культури української мови імені Олеся Гончара. Вона вже вкотре є учасницею зустрічі Гончарової весни.
![]() Справжній ліричний струмінь в дійство внесла Тетяна Аксютенко – співробітниця кафедри філософії. Її пісня під гітару «Струмочок» надовго залишиться у серцях присутніх.
![]() Апогеєм Гончарового свята став виступ народного чоловічого ансамблю Національного гірничого університету «Обертон» під керівництвом Олександра Переверзєва – заслуженого діяча культури і мистецтва України.
![]() Пісні одухотворили аудиторію Центру й наповнили їх незвичайним емоційним піднесеним настроєм, то ж чарівний музичний подарунок «Обертона» викликав найбільше бурхливих оплесків.
![]() ![]() ![]() Організатори дійства – колектив Центру культури української мови імені Олеся Гончара: доцент Ірина Цюп’як, професор Світлана Ігнатьєва, викладач Олена Чумак, старший викладач Наталя Костюк, доцент Наталя Слобода та письменниця Леся Степовичка – по-справжньому творчий. І сьогодні вони, як завжди, команда однодумців, професіоналів, людей, які закохані в рідне слово, мову, бережуть ті «собори душ», про які так мріяв Олесь Гончар.
Фото відеостудії «Юність» ІАЦ НГУ |