Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
24.04.2017

Шекспір – місток до англійської мови

Щороку ми з нетерпінням чекаємо весни. Окрім особистих весняних дат є й такі, що лунають на повний голос і єднають навколо себе величезну кількість однодумців.

Для всіх, хто вивчає англійську мову та навчає англійській мові, особливим весняним днем є 23 квітня, день народження Вільяма Шекспіра. І запитання - «чому саме Шекспір?», «а для чого Шекспір?» стають шляхом і до англійської мови, і до культури загалом.

Неможливість точно встановити, ким же все таки він був, син середнього торговця в невеликому містечку середньовічної Англії, безліч невизначеностей в біографії не зменшують рівень цікавості до його творчості. Навпаки, велика кількість загадок, що оточують всесвітньовідоме ім’я Шекспіра, збуджують інтерес, змушують шукати розгадку величезної популярності, яка не знає ні часових, ні географічних меж.


На кафедрі іноземних мов НГУ феномен популярності Шекспіра став своєрідним містком до англійської мови. Містком від байдужості, незнання, страху – до усвідомлення власних сил, до розширення горизонтів, до збагачення особистості. Навесні на кафедрі проводяться поетичні конкурси читання та перекладів геніальних сонетів Шекспіра. Театр англійської драми звертається до драматургії Шекспіра, знаходячи в його творах невичерпне джерело натхнення. Викладачі кафедри старанно плекають найменші паростки зацікавлення у студентів, надаючи їм можливість на практиці побачити, почути, відчути, що це таке – розмовляти, володіти, насолоджуватися чужою мовою, яка таким чином стає своєю - своїм здобутком, своєю можливістю, своєю перемогою.

Цього року з нагоди дня народження Шекспіра на кафедрі відбулося декілька заходів, що поєднали зусилля як викладачів, так і студентів різних курсів і спеціальностей. Поетична студія під керівництвом Вікторії Олексіївни Лапіної засвідчила, що студенти університету – обдаровані, багатогранно розвинені люди. Вони з великим зацікавленням і філігранною точністю зробили масштабну роботу, що завершилася демонстрацією творчих проектів – декламацій, перекладів, відеопрезентацій. В сукупності з невеликим творчим конкурсом щодо особи та життя Шекспіра, з талановитими читцями та надзвичайно уважними до аудиторії ведучими поетична студія створила справжнє свято – свято англійської мови.


А увагу театру англійської драми привернула до себе поема Шекспіра «Скарга закоханої». Лірична поезія по праву стала поряд з п'єсами Шекспіра, адже кохання, ненависть, відчай, прощення – вічні переживання людини. В постановці театру класика англійської літератури збагачується новими акцентами і знаходить шлях до сердець молодих людей. В героях вони впізнають себе, співпереживають і підіймаються над собою, на новий, більш дорослий рівень сприйняття життя.

Завершальний етап творчої роботи - святкове заняття викладача Марії Леонідівни Ісакової зі слухачами Центру мовної підготовки. Розмаїття конкурсів, командна робота, влучні цитати та сцени з найкращих англомовних постановок творів Шекспіра – все разом створює атмосферу легкості і необхідності англійської мови.

Всі ці події разом є весняним засівом, що в свій час приносить плоди, – плоди знання, розвитку, успіху. Ким би не був той, хто стоїть за іменням Вільям Шекспір, робота кафедри з посилення інтересу студентів до англійської мови, заохочення і залучення їх до різноманітних форм творчої діяльності ще раз нагадує – геній цієї людини продовжує творити англійську мову – мову наших сучасників, мову наших студентів.

Валентина Заболотнікова,

заступник декана факультету менеджменту з виховної роботи


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт