Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
21.06.2017

Науковець НГУ Світлана Зимницька – в десятці переможців Нагороди ім. Івана Виговського

У лютому-травні 2017 р. завідувач Народного музею історії ім. О.М. Поля НГУ, кандидат історичних наук Світлана Зимницька пройшла стажування при Нагороді ім. Івана Виговського у двох польських вищих навчальних закладах – Краківській гірничо-металургійній академії ім. Ст. Сташиця та ТУ «Вроцлавська політехніка».


Біля головного корпусу ТУ "Вроцлавська політехніка"

Під час стажування С. Зимницька досліджувала рукописи та літературу архівів та бібліотек Кракова і Вроцлава за темою українсько-польських шляхетських родів. Вона також зробила доповідь за цією тематикою для співробітників факультету гуманітарних наук Краківської гірничо-металургійної академії ім. Ст. Сташіца, у ході якої отримала не лише багато запитань, а й цікавих ідей стосовно подальших досліджень.


У Національному архіві м. Кракова

У ТУ «Вроцлавська політехніка» стажування Світлани Зимницької відбувалося у музеї цього вищого навчального закладу, де історик мала можливість ознайомитися з особливостями зберігання та системою обліку експонатів, веденням документації, проведенням заходів, екскурсійної роботи та видавничої діяльності музею. Треба відзначити, що організація діяльності музею нашого партнерського вишу є дуже подібною до роботи музею історії НГУ.


Сертифікат про проходження стажування у Краківській гірничо-металургійній академії ім. Ст. Сташиця. Вручає науковий опікун - проректор КГМА професор Анна Сівік

У Вроцлаві Світлана Зимницька взяла участь у підготовці «Ночі музеїв», а також у конкурсі, що проводився під час «Ночі музеїв» Національним музеєм Вроцлава, в результаті – здобула одну з трьох нагород конкурсу.

Приємним бонусом стажування у ТУ «Вроцлавська політехніка» для Світлани Зимницької став індивідуальний курс польської мови в Центрі іноземних мов. Наприкінці курсу вона склала екзамен і отримала сертифікат зі знання польської мови на рівні С1.


Сертифікат з польської мови

Загалом 4-місячне стажування у провідних вищих навчальних закладах Польщі дало Світлані Зимницькій можливість проведення ґрунтовних досліджень і знайомства з організацією роботи польських наукових інституцій.


У читальній залі Національної бібліотеки ім. Оссолінських (м. Вроцлав)


Зі співробітниками музею історії ТУ "Вроцлавська політехніка"

Стажування при Нагороді ім. Івана Виговського щороку отримують лише 10 науковців з усієї України. Приємно, що стажистами 2016/2017 навчального року стали одразу дві представниці НГУ – Світлана Зимницька і Марина Кириченко.

ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт