Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
07.07.2017

Зустріч, як завжди, у першу суботу липня!

П’ятдесят четвертий рік кожної першої суботи липня Національний гірничий університет з радістю приймає своїх випускників, які прилітають і приїжджають з усіх куточків України, ближнього й далекого зарубіжжя на зустріч зі своєю юністю.

Трепетно зберігає альма матер пам'ять про своїх вихованців. Тож і ці зустрічі, організацією котрих понад десять років займається Асоціація випускників НГУ на чолі з ректором Геннадієм Півняком, є тому підтвердженням.


З ким доводилося спілкуватися, усі ніби домовилися і повторювали приблизно одну й ту ж фразу “Розумієте, студент Гірничого – це стан душі! Це на все життя!!! Ми живемо позитивним духом зустрічей у нашому незабутньому Гірничому». Так, зокрема, сказав і Олександр Семенихін, повний кавалер знаків «Шахтарська слава», який незважаючи на тяжке становище, в якому опинився й сам він на донецькій землі, не змінив традиції щороку зустрічатися з однокурсниками. Як і його друзі, про кого гриміла колись слава, такі ж володарі усіх ступенів «Шахтарської слави» Микола Малов і Володимир Романьков.


Долаючи кордони, далекі дороги і просто відірвавшись від буденщини, сповнені хвилювання, «біля Ломоносова» зібралися випускники гірничого факультету 1977 року Сергій Циганок, Павло Олійник, Василь Тістечок, Володимир Галушка, Федір Немченко, Олександр Березовський, Олександр Шмиголь, Володимир Ричков ( ГІ-75) , а також викладачі НГУ Юрій Безсонов (РТ-57), Геннадій Кривцун (ГІ-63).

А хто не міг бути цього дня ті, написали листи, зняли чудове відеопривітання як, приміром, Борис Цигельницький із Землі обітованої.


10 років тому залишили стіни університету випускники Інституту економіки Олександр Кузьменко (до речі, його батько, професор Олександр Кузьменко, теж присутній на ювілейній зустрічі, але 40-річчя випуску), Юлія Сільченко, Катерина Пермінова, Олена Лопатенко, Анна Скрипка, та в серцях їх завжди сяє світлом сонця «наш гірничий храм».

Ще одне традиційне місце, де зустрічаються колишні студенти, (хоча багато хто говорить, не колишні, а вічні) – фонтан у внутрішньому дворику. Тут люблять збиратися геологи, особливо група, в якій навчався проректор НГУ Юрій Хоменко.


На офіційну частину приходять найактивніші. Тут вони отримують могутній заряд хорошого настрою на рік вперед. Як завжди, надзвичайно цікаву і динамічну програму офіційної зустрічі підготували: один із засновників Асоціації випускників НГУ Едуард Шляхов та директор культурно-освітнього центру Наталя Луценко. І гарно провели її викладачі Катерина Причина і Павло Чорнобай.

До речі, Едуард Шляхов і його незмінний товариш по студентській художній самодіяльності, точніше професійній сценічній діяльності, Семен Хаєнко святкують піввіковий ювілей від дня закінчення гірничої альма матер. Але запал їх творчого духу живий і нині.


У залі панує піднесений настрій. Йде перекличка поколінь: випусків1957- 1964 (ті, хто ходили на лекції у красивій формі ДГІ), а потім 1967 (ті, хто закінчив ВНЗ 50 років тому), 1968-1987 рр.; далі у залі вітають тих, хто навчався останні 30 років.


Почесні нагороди НГУ вручає перший проректор Олександр Азюковський: “Найстаріший випускник” - Анатолію Лазоріну (НГУ); «Заслужений розвідник надр» - Римі Червяковій (Львівсько-Волинський басейн), «За відданість гірничій справі» - Василю Яворському (Павлоград); «За професійну гідність» - професору Олені Сдвижковій (НГУ).


Чудові музичні подарунки підготували до свята зустрічі самі випускники: Іван Іонкін, Володимир Горбач, Вячеслав Онипко, а також Олександр Яремчук, Жанета Авакова разом зі студентами Оксаною Тичкою та Іваном Крамаренком.


До нових зустрічей, дорогі друзі-випускники! Чекаємо на вас наступного року, як завжди, у першу суботу липня «біля Ломоносова» і величних колон на високих сходах Національного гірничого університету!

Наталя Гарбуз, випускниця НГУ 2017 року

Фото Альона Леонович, відео студія «Юність»


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт