Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
10.08.2017

Дніпропетровщина – полігон для впровадження інноваційних освітньо-наукових підходів (ВІДЕО)

10 серпня заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич у рамках робочого візиту до Дніпропетровщини провів зустріч з представниками вищих навчальних закладів регіону у Національному гірничому університеті. Мета зустріч – вирішення актуальних питань вищої освіти і впровадження інноваційних освітньо-наукових підходів.

Зустріч відкрив ректор Національного гірничого університет, академік НАН України Геннадій Півняк. Національний гірничий університет – один з найпрогресивніших ВНЗ країни, тож проведення на його базі робочої зустрічі є передачею досвіду реалізації реформ і євроінтеграційного розвитку іншим вишам Дніпропетровщини.

Заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич вів мову щодо нововведень, на які орієнтується Міністерство освіти і науки України. Серед них - зміна підходу до ЗНО, не як до вступних іспитів, а як вихідного контролю знань; допомога університетам України стати потужнішими; забезпечення рівних умов вищих навчальних закладів до освітянського ринку.

– Особливість Дніпропетровщини в тому, що тут збережені промисловість і технології, – зазначив Юрій Рашкевич. – І це може стати основою, щоб цей регіон став полігоном, де можуть реалізовуватися інноваційні підходи. Наприклад, дуальні освітні програми. Тобто студенти протягом навчання частину часу проводитимуть в університеті, частину – на виробництві. Таким чином вони здобудуть практичний досвід, на виході з університету більше відповідатимуть ринку праці. До цієї програми відноситься і студентоцентроване навчання, тобто, коли студент під час навчання співпрацює з роботодавцями. Це забезпечує його подальшу професійну придатність.

У Міністерстві освіти і науки України розроблена широка програма з підтримки автономії університетів, що є частиною реалізації Закону України «про вищу освіту». Тож зустріч з представниками вищої школи Дніпропетровського регіону є одним з аспектів реалізації цього завдання. Спілкування у форматі «питання-відповідь» допомогло вирішити ряд питань і відкрити прямий діалог регіон - центр.

У ході візиту заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич підбив перші підсумки роботи вступної кампанії -2017 і розповів про нововведення для студентів – це ЗНО з іноземної мови для бакалаврів й нові вимоги до іноземних громадян перед вступом до ВНЗ України.

ІАЦ НГУ

Фото відеостудії «Юність» НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт