Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
11.10.2017

Маршрути геологічних практик вроцлавських студентів в Україні

З 1 по 9 жовтня відбувся візит делегації польських студентів ТУ «Вроцлавська політехніка» до Національного гірничого університету в рамках програми співпраці між вищими навчальними закладами. 

Група студентів, які навчаються за напрямками «Відкрита і підземна розробка родовищ корисних копалин» і «Геодезія і картографія», очолювана ад’юнктом кафедри геології, Павлом Загожджоном, приїхала на запрошення кафедри загальної та структурної геології НГУ. 

За погодженою програмою студенти ознайомилися з особливостями геологічної будови та технологіями гірничовидобувних робіт на кар’єрі покладів марганцевої руди «Чкаловський-2» ПАТ «Покровський ГЗК»; кар’єрі з видобутку залізистих кварцитів ПАТ «Південний ГЗК»; діючих і відпрацьованих кар’єрах Дніпропетровської та Запорізької областей з видобутку блочних гранітів (с. Токівське) і будівельного каменю (с. Старі Кодаки), керамічних пегматитів (с. Елисеївка), магнетиту (с. Мануйлівка). 

Також відвідали виходи найдавніших порід в Україні у парку ім. Т. Шевченка, геологічні пам’ятки «Корсак-Могила», «Токівські водоспади», побували на Сурозькому золоторудному родовищі і родовищі рідкометальних пегматитів «Балка Крута», ознайомилися з історико-культурним комплексом «Запорізька січ» на о. Хортиця, а поблизу м. Дніпро роздивлялись залишки валів Кодацької фортеці. 
Крім того, оглянули долину р. Берда поблизу її гирла, Бердянську косу та косу Обитічна разом зі своїми лиманами, характерною для певних геологічних фацій рослинністю, джерелами прісної та мінеральної води, та, звичайно, потужними бальнеологічними і рекреаційними можливостями також справили неабияке враження на відвідувачів. 

Студенти ТУ «Вроцлавська політехніка» пройшли тими самими маршрутами, що кожного року пропонуються студентам НГУ під час проходження геологічної практики. Як і українським, так і польським студентам надзвичайно сподобався маршрут узбережжям Азовського моря поблизу с. Новопетрівка, а також можливість відчути дух епохи і порівняти злет видобувних технологій на кар’єрах з магнетитів (відпрацьовано на початку 20 сторіччя) і пегматитів для керамічної промисловості (відпрацьовано у 50-60-х роках минулого сторіччя). Та найбільше враження справила на колег з Польщі неочікувана перлина, що відкрилася їм у широких українських степах – мальовничі водоспади з швидким током води р. Кам’янка. Як досвідчені гірники, вони навіть зуміли знайти сліди клинової розробки гранітних блоків у тій частині водоспадів, що зараз вважається заповідною, трактуючи їх як свідчення перших спроб видобутку блочного каміння, датованих 1860-1870 роками. 

Культурним насиченням програми візиту стали прогулянки набережними м. Дніпро та м. Бердянська, знайомство з пам’ятниками архітектури і мистецтва у центральних частинах обох міст. Активно спілкувалися польські студенти разом з представниками студентського самоврядування нашого університету. 
Гостинність українців припала до душі як колегам з Вроцлава, так і учасникам попереднього візиту до м. Дніпро, здійсненого студентами і викладачами Ягеллонського університету м. Краків. Кафедра загальної та структурної геології висловлює щиру подяку ректорату, науково-дослідній частині, працівникам адміністративно-господарчої частини, водіям університету, Центру українсько-польської співпраці за організацію візитів. 

І, звичайно, ми запрошуємо польських студентів і науковців відвідати гостинне м. Дніпро й узбережжя Азовського моря влітку! До побачення в Україні і нехай нам щастить!


Сергій Шевченко

До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт