Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
20.10.2017

Візит заступника міністра молоді та спорту України Олександра Яреми на україно-польський проект

19 жовтня 2017 року в рамках імплементації українсько-польського проекту обміну молоддю «Міжкультурний діалог української та польської молоді «Інклюзивне суспільство у дзеркалі театрального перфомансу» під егідою Українсько-Польської Ради обміну молоддю Державний ВНЗ «Національний гірничий університет» відвідав заступник міністра молоді та спорту України Ярема Олександр Йосипович, який особисто опікується міжнародними молодіжними проектами.

Зустріч пройшла у неформальній теплій атмосфері дружнього спілкування. У цей день тижневої програми проекту студенти НГУ та Ягеллонського університету Кракова презентували культуру України та Польщі. Національні символи та традиції обох країн, запальні танці (Гопак та Краковяк) і фольклорні пісні («Розпрягайте хлопці коней» та «Hej, bystra woda»), а також гастрономічний ярмарок перетворили зустріч у святковий європейський майданчик вільного спілкування без жодних комунікаційних бар’єрів.

Учасники проекту щиро розповідали пану Яремі та присутнім першому проректору Азюковському О.О. та проректору з міжнародних зв’язків НГУ Шашенку О.М. про результати роботи під час тренінгу: про враження від зустрічі з Дмитром Кошкою, про висловлені у фто-виставці переживання за долю біженців та внутрішньо переміщених осіб внаслідок військових конфліктів, про ідейні платформи для обраних граффіті, які відображають прагнення молоді до миру у світі, відкритість та мультикультурність і, наче проголошують вічне закликання «Стоп війні!».

Заступник міністра приємно порадував студентів планами збільшення фінансування подібних проектів у межах діяльності Українсько-Польської та Українсько-Литовської рад молодіжних обмінів, запросивши всіх до участі у наступних конкурсах. З перших слів пана Яреми була відчутна його особиста зацікавленість у присутній молоді, у проекті, у настроях, у думках молодих поляків та українців. Більше б нам таких відкритих та європейських урядовців.

Маємо надію, що цей проект, який триватиме до 22 жовтня включно, стане ще одним кроком назустріч міцній українсько-польській дружбі

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт