Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
10.11.2017

Творчий вечір "Золота осінь з Лесею Степовичкою"

Захід під такою назвою відбувся 8 листопада у Дніпровському Музеї «Літературне Придніпров'я». Леся Степовичка є співробітником НГУ, то ж вважаємо її успіх також успіхом нашого вишу і повідомляємо про цю цікаву і визначну культурну подію. 

Вечір відкрила літературознавець, заслужений працівник України, завідувач музею "Літературне Придніпров'я", пані Олена Аліванцева. Вона наголосила на творчих здобутках бенефіціянтки, на її вагомому внеску у літературний процес Придніпов’я і України, а також повідомила, що вечір приурочено до Свята української писемності і мови.

На вечорі зібрався мистецький бомонд нашого міста. Співали й грали артисти Філармонії та Оперного театру Світлана Сербокрил та Оксана Григоренко. Вітали колеги по перу поет Олександр Ратнер, краєзнавець Микола Чабан, прозаїк Валерій Ніколенко, вчений і поет проф. Віктор Хазан, літературознавці з ДНУ, д.ф.н. Валентина Біляцька та к.ф.н.Людмила Ромась, делегація від Шевченківського театру – засупник директора театру Тетяна Сторожук та ветеран АТО, актор Ігор Кирильчатенко, учасник бойових дій АТО Павло Донець, заслужена артистка. України Людмила Вороніна, громадські діячі, соратники Степовички по двох Майданах полковник Віктор Таратушка та Іван Дремлюга, завідувач будинку-музею Д. І. Яворницького Яна Тимошенко, заслужений журналіст України Галина Півняк, представники міської та обласної бібліотек, з.д. мистецтв України О. Переверзєв та професор Академії музики Андрій Тулянцев, відомий доктор С. Куліков, колекціонер Юрій Кулик, журналісти, радійниці Таїса Ковальчук, Валя Орлова та Віка Сидоренко, науковці Зоя Шевцова та М. Долгов, очільник міської "Просвіти" Єгор Гуськов, друзі юності, однокласники, художники О.Немятий, Галина Шевцова, народний художникУкраїни, скульптор В. Небоженко, інші діячі культури.
Пані Леся повідомила присутніх про свою працю в НГУ, проілюструвала це цікавим фоторядом із життя нашого вишу, зокрема, із діяльності ЦКУМ ім.О.Гончара. Вона назвала цей період одним із найкращих у її житті. Ректор НГУ Г.Г. Півняк благословив Лесю Несторівну на успіх і благополуччя. Того дня він перебував у відрядженні у місті шахтарів Павлограді, а пані Лесю привітала з творчим успіхом заслужений журналіст України Галина Андріївна Півняк, яка відзначила її креативність у різних сферах та побажала їй та всім присутнім натхнення, щастя і здоров’я. 

Ми звернулися до Інтернету, який розірвався численними відгуками на літературно-мистецький вечір письменниці, провідного фахівця ЦКУМ НГУ. Деякі із відгуків до Вашої уваги. 

Олександр Переверзєв, з.д. м. України
«Сегодня в литературном музее Приднепровья состоялся творческий вечер заслуженного работника культуры Украины, моего близкого друга и соавтора многих песен, блестящего литератора и общественного деятеля Леси Степовички.Она – автор множества книг и стихов, настоящий патриот родного языка и ее талант имеет множество почитателей!Ее юбилейный год продолжается!! Четыре часа пробежали быстро и интересно! Множество верных друзей в различных жанрах культуры украсили это мероприятие и сделали его незабываемым!» 

Микола Чабан, письменник-краєзнавець, з. ж. України
"Леся Степовичка - це Фенікс, який вкотре відроджується на наших очах. А я цьому дуже радію. Це людина, яка любить і вміє працювати і бере відповідальність за свою справу. Вона 10 років чудово керувала нашою Спілкою, заснувала і редагувала часопис "Січеслав" Як нам усім його зараз бракує! ... Це людина, яка росте на очах, вміє і любить вчитися, і дає результат як недооцінений ще краєзнавець, літературознавець. Втративши її, наша Спіла письменників програла, а виграв НГУ."

Ігор Кирильчатенко, артист Дніпровського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка, ветеран АТО
«Чи знаєте ви, що таке український Степ? Вікіпедія видає картинку із зображенням безмежного жовтого поля під блакитним небом. Красиво, патріотично і поетично... Така ж і Вона -Леся Степовичка, красуня, патріот і поет. Поет, вірші котрого можна використовувати і як освідчення в коханні і як потужну зброю проти ворога! Поетеса, яка хоч і народилася весною, але обожнює Осінь, мабуть тому що осінь - пора революцій! 
Я відвідав творчий вечір давнього друга нашого театру ім.Шевченка, талановитої авторки та просто-чарівливої жінки… Пані Лесю, знайте, Ви-приголомшлива, феєрична і вогненебезпечна), така ж як і Ваша творчість! Тож нехай у Вашу Осінь ніколи не ввійде - Зима!»

Наталя Ціопкало, інженер
«Від вечора залишилися дуже приємнi, теплi спогади та чудова книга, яку ми придбали. Дорога Лесю, дякуємо та бажаємо такого ж потужного натхнення!»

Галина Шевцова, художник
«Вечір поминув у затишній атмосфері з численими поважними гостями, які прибували і прибували! Цікаві виступи і читання, вітання і музика, оперний спів і поезія, спогади і дружня атмосфера наповнювали чаші наших душ впродовж дощового осіннього вечора, який дуже скоро перейшов у теплу ніч з ароматом хризантем...Дякую пані Лесі Степовичці! Дякую Музею Літературне Придніпров'я!»

Володимр Сачко, художник, Львів 
«Монументальний Дух і творча звичка – 
неповторима Леся СТЕПОВИЧКА! 
Сердечно вітаю з Днем Української Писемности! 
Наснаги, надиху, натхнення на ниві Слова, обширах Мови!»

Віктор Єкшов, історик
«Це був теплий, приємний, осінній вечір пані Лесі Степовички, як завжди проведений на високому рівні. Пані Леся - чудовий організатор, приклад для багатьох, хто мріє втілювати творчі ідеї, бо за всі ці роки, коли вона бралася за культурну справу - вона її втілювала в життя. Найяскравіший приклад, якого зараз, як багатьом здається, дуже не вистачає - це літературно-мистецький часопис "Січеслав", культурна глиба, якій ми раділи роками, яка захоплювала й надихала!
У цей вечір Літмузей зібрав увесь цвіт мистецького бомонду Дніпра, який засвідчує - пані Лесю, це період Вашого творчого розквіту!!! Велика кількість справжніх друзів і справжньоі підтримки в житті. Дякую за запрошення! Надихайте нас своїм прикладом й надалі.»

Таїса Ковальчук, ветеран обласного радіо
«Світле і гарне свято подарувала нам усім відома поетеса, прозаїк, науковець, перекладач з іноземних мов, громадський діяч, знана на широких українських теренах. Певна, що численні побажання на адресу письменниці надихатимуть її у творчій праці.»

Віктор Хазан, вчений, письменник і громадський діяч
«Степовичка – патріот, для мене це суголосно і римується. Бо все, що вона робить в житті і мистецтві, направлене на благо України.» 

Порадіймо за нашу Лесю і побажаймо їй подальших успіхів у творчості та в роботі зі студентами НГУ! 

ІАЦ НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт