Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
13.11.2017

В НГУ відзначили День української писемності і мови

9 листопада вся Україна відзначала День української писемності і мови. Не залишився осторонь і наш університет. 

6

Дві академічні пари, на які прийшли студенти-першокурсники економічного факультету та факультету менеджменту, було присвячено цій всеукраїнській події. В рамках навчальної програми заняття провела провідний фахівець Центру культури української мови ім. О. Гончара, письменниця Леся Степовичка. Вона розповіла студентам цікаві факти з історії літописання, яке почалося в Україні майже одночасно із запровадженням християнства на наших землях. Леся Несторівна навела факти із життєпису Нестора Літописця, який прийшов до Києво-Печерської лаври сімнадцятилітнім юнаком і назавжди залишився тут, щоб стати не тільки монахом-чорноризником, а й батьком української історії. У 1113 році побачила світ його славнозвісна праця «Повість временних літ». 

Наукова бібліотека НГУ підготувала до цього Дня і надала в розпорядження ЦКУМу тематичну виставку книг, яка складалася із різноманітних словників та книги «Літературні пам’ятки Київської Русі». Студенти з викладачем читали фрагменти із «Повісті временних літ», адаптовані українською мовою, зокрема, про ратні здібності й хоробрість князя Святослава, такі як: 
«І виставили греки сто тисяч проти Святослава,
І не дали дані.
І пішов Святослав на греків,
І вийшли вони проти Русі.
І побачили греки Русь,
І дуже злякалась безліч воїнів,
І рече Святослав: «Уже нам діватися нікуди,
І волею, і неволею станемо супроти:
Так не посоромимо землі Руської,
А ляжемо тут кістьми,
Бо мертвий сорому не має.
Коли ж побіжимо, то сором нам.
Тож не маємо втікати, а станем кріпко.
Я ж попереду вас піду.
А коли моя голова поляже, то про свої думайте самі».
І сказали воїни: «Де твоя голова поляже, 
там і наші положим».

Для закріплення матеріалу було проведено філологічні квести, які містили такі запитання: «Якою мовою писав Нестор Літописець?» «Історію якого князя і якої княгині зображено в «Повісті…?» та ін. 

Студенти працювали також з Етимологічним, Синонімічним, Орфографічним, Орфоепічним, Тлумачним, Фразеологічним та іншими словниками української мови, вишукуючи лексичні та фразеологічні цікавинки. Було проведено флешмоб на тему «Словник будиночок, у якому живуть слова».

Студенти написали диктант. Заняття пройшло змістовно, і час проминув непомітно. 


ІАЦ НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт