Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
17.11.2017

Співробітник НГУ – член всеукраїнської комісії з творчої спадщини Олеся Гончара

Україна готується до 100-річчя великого українського письменника, героя України Олеся Терентійовича Гончара. 

Олесь Гончар (1918-2018)

Секретаріат Національної спілки письменників України затвердив склад комісії з творчої спадщини Олеся Гончара. До неї увійшли відомі письменники, літературознавці, митці та гончарознавці з усіх куточків України: Валентина Гончар, Леся Гончар, Руслан Найда, ректор Полтавського національного педагогічного університету Микола Степаненко, П. Перебийніс, Любов Голота, С. Тримбач, проф. Інституту літератури С. Гальченко, секретар НСПУ Тетяна Фольварочна, директор Інституту української мови П.Гриценко, голова Харківської ОО НСПУ А. Стожук, академік НАН України В. Дончик, Ніна Гнатюк, засл. вчитель Валентина Ірженко, журналіст А. Мельничук, П. Вольвач, С. Довгий та інші. Місто Дніпро представляє в комісії письменниця, заслужений працівник культури України, провідний фахівець Центру культури української мови НГУ Леся Степовичка. 

15 листопада в Будинку письменника Національної спілки письменників України в Києві відбулося засідання комісії під головуванням очільника НСПУ М.Сидоржевського. Комісія розглянула низку нагальних питань проведення Всеукраїнського свята відзначення 100-річчя Олеся Гончара, обговорила існуючі проблеми та робочі моменти співпраці з Міністерством культури, з Секретаріатом Верховної Ради України щодо видання ще 4 томів повного Зібрання творів ювіляра (С. Гальченко), про відкриття кабінету-музею О. Гончара в Інституті філології (Р. Найда). Було розроблено текст Звернення до Президента України з проханням підтримати літературно-мистецьке свято. Присутні доповіли про напрацювання на місцях. 
 
Гончарознавець М. Степаненко доповів про урочистості, які готуються на Полтавщині - в ПНПУ, в Кобиляках та в гончарівському музеї в селі Суха. Леся Степовичка розповіла про роботу Центру культури української мови ім. О. Гончара НГУ, про низку наукових та культурних заходів, які плануються Центром на квітень 2018 року.
куточок у Центрі культури української мови ім. О. Гончара НГУ

Чекаємо і готуємось до наступної ювілейної весни нашого славного земляка!


Надія Гринько
ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт