Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
30.11.2017

Виїзне засідання Центру культури української мови імені Олеся Гончара

Студенти Національного гірничого університету відзначили 295-річчя від народження Григорія Савича Сковороди на виїзному засіданні у міській бібліотеці.

На заході були присутні не лише студенти нашого університету, а й гості з інших навчальних закладів, бібліотекарі та всі охочі згадати про таку талановиту людину.

Григорій Сковорода свого часу написав безліч віршів та байок. Його називають українським Сократом та першим українським філософом. Він не видав за життя жодної книги своїх творів, але його ідеї, байки, поезії з неймовірною швидкістю поширювались світом, люди переповідали їх одне одному, а більшу їх частину знали напам'ять.

Про життєвий і творчий шлях Григорія Сковороди розповіла директор Центру культури української мови ім. О. Гончара НГУ І. К. Цюп’як. На засіданні ми присвятили багато часу його видатній збірці «Сад божественних пісень». Саме з цієї збірки студенти нашого університету ФЕФ ( групи 072-17-1 ) Ольга Носаль, Олександра Котелевич, Аліка Шелегія, Анастасія Колєснікова, Єлизавета Байдала, Дар’я Єфімова представили відомі поезії: «Осінь нам приходить, а весна пройшла», «О спокою наш коханий!», «В город не піду багатий – на полях я буду жить» та інші поезії. Вірші Григорія Сковороди не залишили байдужими жодного з присутніх на цьому заході. Це свято дало змогу ще раз згадати про одного з видатних людей нашої країни, дало змогу пишатися рідною мовою, бо саме завдяки їй було передано сенс й мислення великого філософа й мислителя. Вникаючи у твори мандрівного філософа ми ще раз змогли переконатися у тому, що красу навколо потрібно бачити навіть у найдрібніших деталях. Ми також вдячні за час, який провели у бібліотеці, й за те, що збагатилися новими знаннями про людину, яка є втіленням таланту українського народу й невід’ємною частиною його історії.

Анастасія Колєснікова, студентка ФЕФ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт