Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
30.11.2017

Історик Світлана Зимницька представила НГУ на ІІІ Конгресі закордонних дослідників історії Польщі

Асистент кафедри історії та політичної теорії, кандидат історичних наук Світлана Зимницька восени взяла участь у ІІІ Конгресі закордонних дослідників історії Польщі, який проходив у Кракові. Цей захід організовується кожні 5 років і є знаменною науковою подією, на яку збираються дослідники з усього світу. Проблематика досліджень пов’язана не лише з польською історією, а й також культурою, мистецтвом і наукою Польщі. Темою цьогорічного конгресу стала давня Річ Посполита, її історія, пам’ять і спадщина. Організаторами виступили Польське історичне товариство, Яґеллонський університет і Педагогічний університет м. Кракова. Співорганізатори конгресу – Міністерство науки і вищої освіти, Міністерство закордонних справ, Музей історії Польщі та Міжнародний центр культури.

Основні доповіді, виголошені більш ніж на 20 сесіях, відбувалися протягом трьох днів у Яґеллонському університеті. Крім них, доповіді виголошувалися на двох постерових сесіях (учасники даної сесії виголошували свої доповіді біля плакатів-постерів, які були вивішені протягом усього конгресу).

Світлана Зимницька виступила з доповіддю про останніх представників роду Вишневецьких та їх вплив на політичне життя Речі Посполитої.

Робочими мовами конгресу були англійська та польська. Заключним заходом другого дня конгресу став концерт органної музики у Маріацькому костелі.

Конгрес проходив у дружній, невимушеній обстановці, проте, це не заважало плідним і ґрунтовним дискусіям його учасників. Цікаві обговорення відбувалися не лише в сесійних залах, а й в кулуарах, де зустрічалися колеги і давні знайомі. Родзинкою й несподіванкою заходу стало те, що поряд з дослідниками як слухачі у ньому взяли участь студенти і учні кількох польських ліцеїв. Уважно конспектуючи доповіді науковців з усього світу, вони мали унікальну можливість довідатися, як польську історію досліджують у світі.

ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт