Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
05.01.2018

Фільму про Олеся Гончара БУТИ!

Готується до святкування 100-річного ювілею від дня народження нашого славетного земляка Олеся Гончара Центр культури української мови імені Олеся Гончара.

1155494.jpg

Видатних митців, які досягли вершин творчості, зробили великий внесок в історію, культуру рідного народу або й усього людства, часом називають за їхніми найвідомішими творами чи образами, в яких найяскравіше втілені ідеали, найглибше розкрита людська й мистецька сутність. Олеся Гончара можна по праву назвати Прапороносцем, великим Українцем, совістю нації, подвижником її духовного відродження.

Хоча й були подаровані шанувальникам численні фільми, спектаклі, здійснені дослідження літературознавчих та мовознавчих аспектів його творів, особистість  Олеся Гончара залишається й сьогодні актуальною й відкритою для подальших досліджень.

За порадою Валентини Данилівни Гончар, давнішнього друга Гірничого, Валерій Степанян-Григоренко –  знаний в Україні та за її межами режисер, відвідав колиску Олеся Гончара – місто Дніпро, щоб створити новий художньо-документальний  фільм про нього.

IMG_7620.JPG

Знімальний процес фільму розпочато в Ломівці, в будинку на  вулиці Клубній, 25, де був написаний добре відомий роман «Прапороносці», продовжився в Новомосковському соборі, що є не тільки пам’яткою козацької архітектури 18 століття,  а й символом історичної пам’яті народу, духовності, краси, гармонії, зв’язку поколінь, критерієм  гідності людського життя, символом самої України. Відвідав режисер і Національний гірничий університет, вікна якого виходять на вулицю Олеся Гончара, якою понад 70 років тому з Ломівки студент, майбутній класик української літератури, поспішав на навчання.

Творчий колектив Центру культури української мови імені Олеся Гончара з його очільницею Іриною Цюп’як, науковим координатором Світланою Ігнатьєвою та письменницею Лесею Степовичкою  гостинно зустрів Валерія Степаняна-Григоренка.

Радів зустрічі й  шановний київський гість – народний артист СРСР, доктор мистецтвознавства, Лауреат премії імені Т.Г.Шевченка, член національної спілки кінематографістів України. Він висловив думку про те, настільки важливо у 100-літній ювілей по-новому осмислити усю  глибину художнього генія митця.  Режисер  запропонував своє бачення знакової постаті ХХ століття – свіжість погляду на світ, незвичайну заглибленість у життя.

DSC_006.jpg

Справжнім розумінням ролі Центру культури української мови в формуванні духовності молодого покоління,  популяризації творчості співця народної гідності й гармонійно розвинутої особистості –   Олеся Гончара,  стала дружня розмова з ректором Національного гірничого університету, академіком НАН України Геннадієм Григоровичем Півняком. Він наголосив не лише на  багатогранній діяльності Олеся Гончара, а й глибокому розумінні українського духовного відродження, водночас впевненого бачення  майбутнього.

 Таким  увійшов у свідомість українських читачів видатний прозаїк, активний громадський діяч, герой України Олесь Гончар.  

 Як завжди вдумливими і проникливими були висловлені думки професора Віктора Юхимовича Пушкіна про події, пов’язані з творчістю і життєвими історіями, з приїздами Олеся Гончара на батьківщину, зустрічами з творчою молоддю Дніпра.

Валерій Степанян-Григоренко не чекає на учасників свого фільму в затишній київській квартирі, він йде їм на зустріч, шукає і знаходить у  сучасному житті.  Він увесь час у пошуках, у творчих задумах, творить на новому життєвому матеріалі духовний портрет нашого земляка. У цей ювілейний рік режисер убачає сенс своєї творчості в могутній пропаганді  Гончарового слова.

DSC_0028.jpg

Академік Геннадій Григорович Півняк запропонував Валерію Степаняну-Григоренку  першу презентацію  нового фільму провести у стінах найстарішого університету Придніпров’я – Національному гірничому університеті.

Віримо, що навесні презентація фільму відбудеться  у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара.

Тож фільму про Олеся Гончара БУТИ!

Творчий колектив Центру культури української мови ім. О. Гончара


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт