Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
18.01.2018

Поліглот або сила слова Костянтина Тищенка

Лінгвістичний музей в Київському  національному університеті імені Тараса Шевченка  вразив своєю неординарністю та унікальністю, оскільки головним його експонатом є СЛОВО.

1.png

Музей містить глибинні метатеоретичні мовознавчі засади щодо дослідження слова як структурної одиниці будь-якої мови. Це не тільки музейні вітрини, але й навчальна аудиторія для філологів.

Відвідувачів музею – Ірину Цюп’як та Світлану Ігнатьєву гостинно зустрів  директор, беззмінний організатор  та фанат своєї справи професор Костянтин Миколайович Тищенко – вiдомий фахiвець у галузi загального, романського i схiдного мовознавства, полiглот.

2.png

Він продемонстрував не тільки широкі енциклопедичні філологічні й історичні  знання, а й вразив влучними сентенціями з філософії Геракліта Ефеського, латинськими, грецькими висловами, етимологією прізвищ та окремих слів, генетичними картами поширення у Європі Y-хромосомних гаплогруп.

3.png

Для нашого університету, а саме для Центру культури української мови було передано книги автора «Халіфат і Сівера». Вони стануть  важливим підґрунтям для подальших досліджень тим, хто цікавиться топонімією, історією та етимологією слова. На запитання про кількість мов, якими володіє Костянтин Миколайович, він по-дитячому,  з посмішкою відповідає: «Не знаю». Однак ми знаємо, що  професор володіє більше, ніж двома десятками рiзносистемних мов, прекрасний викладач, який однаково блискуче читає лекцiї із загального мовознавства і веде практичнi курси рiзних iноземних мов: французької, iталiйської, перської, фiнської, баскiйської, валлійської, окрім досконалої англійської, німецької, іспанської, португальської – вільно володіє  усіма слов’янськими мовами. Зустріч з поліглотом була емоційно насиченою та вразила розмаїттям прикладів з різних мов.

Протягом екскурсії нас незмінно вражала  енциклопедичність знань професора Костянтина Тищенка , його жертовне служіння науці.

Навесні сподіваємось на зустріч з Костянтином Тищенком у стінах Центру культури української мови імені Олеся Гончара.  

4.png


Творчий колектив Центру культури української мови імені Олеся Гончара


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт